Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

UE chce płacić by Assad zostawił część Syrii rebeliantom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"UE obawia się powrotu do Europy "umiarkowanych opozycjonistów", których sama uzbroiła, wyszkoliła, i którzy nie są spragnionymi wolności i pluralizmu obywatelami Syrii, ale często Europejczykami, zwerbowanymi przez wywiad belgijski i francuski..."

 

 

UE obiecuje Assadowi pieniądze, w zamian za pozostawienie część Syrii w rękach rebeliantów
 
 
 
UE PROMETTE SOLDI AD ASSAD – PURCHE’ LASCI UN PO’ DI SIRIA AI RIBELLI
 
 
 
Maurizio Blondet     9 grudzień 2016       tłum. RAM

 
 
 
 
 
 
Podczas gdy Aleppo jest uwalniane i oczyszczane z ulubionych przez Zachód terrorystów – wg. brytyjskiego  The Times - Unia Europejska ma zamiar zaproponować prezydentowi Assadowi  "poważną"  pomoc finansową na odbudowę kraju, w zamian za udzielenie lokalnej "autonomii" dla zbrojnej "opozycji" w niektórych prowincjach Syrii. Jak pisze gazeta, 2 tygodnie temu o tego rodzaju rozwiązaniu, mówiła na swym spotkaniu z "syryjskimi opozycjonistami" –  Federica Mogherini, "szefowa dyplomacji UE".

 
 
Wg. źródła, należącego do "opozycji" - relacjonuje The Times - "To, na czym zależy Mogherini, to ustanowienie planu zakończenia walk w Syrii. Projekt obejmuje fazę tranzycji,  której szczegóły nie są sprecyzowane. Jeżeli jednak wszystkie strony dojdą do porozumienia i zaakceptują plan UE – przygotowano dla Syrii sporą ilość pieniędzy".

 
 
Jak widać z powyższego, europejscy oligarchowie zaprzestali powtarzania mantry podyktowanej przez Obamę -  "Assad must go",  natomiast liczą na to, że płacąc - Assad pozwoli na ocalenie "umiarkowanych opozycjonistów", tym samym na na dalsze trwanie wojny domowej.  


Pretekstem dla UE jest twierdzenie, że woli ona płacić, niż stawiać czoła "uchodźcom" syryjskim.  Wydaje się jednak, że UE nie obawia się "uchodźców", ale powrotu do Europy "umiarkowanych opozycjonistów", których sama uzbroiła, wyszkoliła i którzy wcale nie są spragnionymi wolności i pluralizmu obywatelami Syrii, ale często Europejczykami, zwerbowanymi przez wywiad belgijski i francuski.

 

 

W chwili obecnej – według raportu UE – ponad 1 700 tychże doświadczonych w warunkach wojennych jihadzistów powróciło do Europy.

 
 
 
 
Propozycja użycia pieniędzy by zaradzić klęsce polityki Obamy-Hollande'a-Saudów (która zajmowała się niszczeniem Syrii przez ostatnie 5 lat) idzie w ślady niedawnej misji  wysłannika  ONZ –  Staffana de Mistury, który poprosił Damaszek o pozostawienie wschodniej części Aleppo pod rządami "opozycji" takfirskiej.  
 
 
Można jednak dodać, że propozycja UE ma szczególny wymiar europejskiego zidiocenia.

 
Jest rzeczą oczywistą, że rząd Assada będzie potrzebował miliardów na odbudowę, ale w  Shaghai Cooperation Organization znajduje się kraj, który nazywa się  Chiny - który posiada wszystkie potrzebne miliardy i chce je zainwestować (podobnie jak to zrobił w Afryce)  bez podporządkowywania finansowania czegokolwiek klauzulom moralistycznym, odnoszącym się do poszanowania "praw człowieka" czy "demokracji". A więc skutkiem wszystkiego będzie jeszcze większe zacieśnienie relacji Damaszku z blokiem rosyjsko-azjatyckim.

 
 
 
 
Również Egipt współpracuje z Damaszkiem

 
 
Także Kair zbliża się coraz bardziej do Damaszku. Egipski oddział wojsk inżynieryjnych pojawił się w Tartousie i wygląda na to, że będzie zatrudniony do rozminowywania i oczyszczania oswobodzonej wschodniej części Aleppo, która z pewnością została zaminowana przez nożowników. Według libańskiego dziennika  Al-Akhbar,  specjaliści wojskowi i policjanci z Egiptu są obecni w kilku różnych bazach w Syrii - od siedziby naczelnego dowództwa wojsk syryjskich w Damaszku, po bazy lotnicze w Hama i Hmeimim oraz lotnisko T-4 uruchomione na wschód od Homs.

 
 
Egipcjanie chcą również skorzystać z doświadczeń wojsk syryjskich, nabytych podczas walk z terroryzmem, by móc użyć ich przeciwko infiltracjom takfiryjskim na Synaju, gdzie przeprowadzające krwawe ataki przeciwko wojskom egipskim i cywilom, ugrupowanie  Ansar Beit-ol-Mogadas  deklaruje się jako należące do  ISIS/Daesh.

 
 
Jak pisze  Pars Today:  

"Obserwując Syrię – Al Sissi w pewien sposób dostrzega jego własną możliwą przyszłość – o ile dalej będzie kontynuował darzyć zaufaniem Arabię Saudyjską (od której Kair zależy finansowo). Egipski minister spraw zagranicznych Sameh Choukri, podczas przemówienia w ONZ powiedział, że jest oczywistością, iż celem polityki Egiptu będzie oddalenie się od Rijadu. Generał Al Sissi nie pragnie w Egipcie krwawej łaźni na wzór Syrii w zamian za garść dolarów i puste obietnice".

 
 
 
 
 
Niedawno Al Sissi podpisał w Moskwie kontrakt na budowę pierwszej w Egipcie elektrowni atomowej. Można stwierdzić, że jest to następny "sukces" polityki dewizy "Assad must go".

 
Zapytajmy teraz w jaki sposób zachowują się USA wobec tego, co zarysowuje się jako zwycięstwo strategiczne i polityczne Moskwy, Teheranu, Hezbollah oraz Damaszku?

 
 
Otóż Stany Zjednoczone korzystają z 2 pozostałych miesięcy, podczas których Trump nie jest jeszcze zaprzysiężony, by organizować zamachy i operacje wbijania noża w plecy - co ma tylko jeden cel, a mianowicie zmuszenie Rosji do  "zapłacenia ceny" krwi -  jak to w sierpniu zapowiedział w telewizji,  Michael Morell, były dyrektor CIA, oraz wysłanie do Moskwy "pewnej ilości worków ze zwłokami", jak obiecał we wrześniu John Kirby, rzecznik departamentu stanu.

 
 
5 grudnia, szpital polowy, jaki Rosjanie co tylkoprzygotowali dla cywilów z Aleppo, został zbombardowany przez artylerię "opozycji".(...) 2 dni potem, 7 grudnia, o godzinie 3.30 myśliwce izraelskie zaatakowały lotnisko wojskowe w Mezzeh, na południe od Damaszku, w niewielkiej odległości od pałacu prezydenckiego. (...) Był to drugi atak syjonistyczny na przestrzeni 10 dni, jako że 30 listopada myśliwce Tsahal wystrzeliły pociski w kierunku syryjskich instalacji wojskowych, połłożonych na zachód od Damaszku.
 
 
 
 
 
Podłość Obamy.

 
 
8 grudnia, Obama zawiesił obowiązujące wcześniej restrykcje dotyczące dostaw armii dla "opozycjonistów". Skutkiem tego, wkrótce - ostatni pozostali na placu boju jihadziści otrzymają ręczne wyrzutnie rakietowe oraz pociski przeciwczołgowe. (...)

 
 
Kilka godzin wcześniej, za pośrednictwem Kerry i z poparciem ONZ, Obama poprosił o zawieszenie broni w Aleppo w celu uratowania z kotła swych jihadzistów, a także – jak utrzymuje wywiad syryjski – oficerów amerykańskich (można zapytać czy również angielskich i izraelskich?), którzy do końca dowodzili "umiarkowanymi opozycjonistami".(...)

 
 
Przeciwnie do relacji europejskich rządów i mass-mediów, kiedy wojska syryjskie uwalniały Aleppo – jego mieszkańcy witali je z radością. Ciemiężycielami nie są więc zwolennicy Assada, ale nożownicy z ISIS/Daesh, z Al Nusry i inni wahabici stymulowani captagonem. Radośc byla tak wielka, że Assad zastanawia się czy nie wybrać się z wizytą do oswobodzonego miasta. Zachód, w związku z tym obawia się, że prezydencka wizyta przekształci się w manifestację poparcia dla Assada, co z kolei zaprzeczy jego narracji o rzekomej "opozycji demokratycznej", która w Aleppo walczy o własną wolność.

 
 
Kilka dni temu, w Rzymie, Staffan de Mistura oświadczył, że  "Wschodnia część Aleppo może wkrótce wpaść w ręce rządowe". Użył słów "wpaść w ręce", a nie "zostanie oswobodzona". Federica Mogherini zastosowała mniej więcej ten sam język, kiedy powiedziała, że  "Nie wolno nam stwarzać wrażenia, że Aleppo jest stracone, że ta sprawa nie interesuje nas już więcej. Musimy uratować mieszkańców miasta, musimy chronić cywilów..."
 
 
Mogherini : Alep ne doit pas être abandonnée, les travaux sur la Syrie d’après-conflit montrent des signes positifs Mogherini : Alep ne doit pas être abandonnée, les travaux sur la Syrie d’après-conflit montrent des signes positifs
 
 
 
 
 
W rzeczywistości Aleppo nie jest "stracone", ale odzyskane – o ile rozumowanie nie jest przeprowadzane przez wspólników islamistów wahabitów. Mogherini jednakże posiada swój własny sposób opowiadania tego, co się dzieje. Wypowiadając się w  imieniu UE, powiedziała niedawno:  "Jesteśmy jedynymi - nie jednymi z wielu – ale jedynymi, którzy dostarczyli do Syrii pomoc humanitarną". Prawda jest taka, że Rosjanie wysyłają do Syrii tony żywności, zboże, lekarstwa – również samolotami.
 
 
 
 
 
 
W tym miejscu należy podkreślić jeden szczegół, a mianowicie, że pomoc żywnościowa wysyłana przez UE była kierowana wyłącznie do części wschodniej Aleppo, tj. w ręce terrorystów. Od części zachodniej Aleppo, UE zażądała jedynie magazynów (gdzie chciano składować pomoc), którymi następnie mieli zawiadywać takfirzy z wschodniej części miasta. Części zachodniej Aleppo nie dostała się nawet jedna czekoladka, jako że wobec niej (tak, jak w stosunku do całej Syrii pod rządami Assada) UE stosuje jak najtwardsze sankcje.

 
 
Obecnie, podczas progresywnego uwalniania miasta, odkryto, że takfirzy w ogóle nie rozdawali ludziom pomocy żywnościowej. Albo zatrzymywali ją dla siebie, albo sprzedawali ją po bardzo wysokich cenach. Ponadto, worków z żywnością (z napisami ONZ lub Czerwony Krzyż) używali  do wzmacniania ochrony ich pozycji, tak, jak robi się to z workami wypełnionymi piachem.

 
 
 
Les rebelles d'Alep utilisent les sacs d'aide humanitaire de l'Onu pour se protéger
https://fr.sputniknews.com/presse/201612021028984785-rebelles-alep-aide-humanitaire-onu-proteger/
 
 
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 
 
 

KOMENTARZE

 • Muzulmanie z piwkiem i fajeczką
  https://twitter.com/RT_com/status/807474932598927360
 • 5*
  Oto, czym jest w istocie syjonistyczna zgnilizna zarządzająca żydowską UE.
 • Duda zawiózł 6 miliardowy kredyt do Kijowa na banderyzację walcmanowskiej Ukrainy
  Więc może wesprzeć prowokacyjną radykalizację islamistów w otoczeniu palestyńskich nowohebrajczyków czym prezessimus zasluży na pogrzeb w krypcie wawelskiej obok pokatastrofalnej pary bliźniaka zasłużonego wsparciem naszości wojny z Irakiem popisowo gebelsowskimi kręgami podeejrzeń i na Lepera i Gierrtycha i gruntowym Mariusza Kamińskiego ziobrohakiem i jego damy dla kopulacji in vitro laskawej
 • @ireneusz 11:48:56
  Niemcy poddają się prawu szariatu. "W Niemczech ustanowił się równoległy wymiar sprawiedliwości"
  https://pl.gatestoneinstitute.org/9514/niemcy-poddaja-sie-prawu-szariatu

  Islamiści przejmą kontrolę nad ulicami w Niemczech
  http://reporters.pl/3797/niemcy-legalizuja-policje-szariatu-islamisci-przejma-kontrole-nad-ulicami/

  Policja Shariatu Zalegalizowana w Niemczech
  https://www.youtube.com/watch?v=DqjCdZCMSQE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829