Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
436 postów 1128 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Dlaczego Izrael płonie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Latami usiłowano nie tylko wyeliminować palestyńską cywilizację i przeszłość, ale również upodobnić Palestynę do Europy. Swoiste dla Palestyny lasy zostały zlikwidowane. Taki sam los spotkał drzewa oliwne. Sosny zajęły miejsce jednych i drugich".

 

 

Dlaczego Izrael płonie?
 
 
Why Israel is Burning?
 
 
 
 
 
Gilad Atzmon    25 listopad 2016     tłum. RAM

 
 
 
 
Krajobrazy wiejskie w Izraelu są przepełnione sosnami. Jednakże drzewa te są nowością na tym obszarze. Sosny zostały wprowadzone do Palestyny we wczesnych latach trzydziestych ubiegłego stulecia przez Jewish National Fund  JNF  jako dążenie do  "odzyskania ziemi".


 
W roku 1935 JNF posadził 1,7 milionów drzew na łącznej powierzchni 1,750 akrów. W ciągu 50 lat  głównie na terenach skonfiskowanych Palestyńczykom - JNF umieścił ponad  260 milionów sosen.  Była to rozpaczliwa próba ukrycia ruin etnicznie "wyczyszczonychpalestyńskich osad i ich historii.

 
 
Jewish National Fund 
 
 
 
 
 
Latami – w sposób prymitywny - JNF usiłował nie tylko wyeliminować palestyńską cywilizację i przeszłość, ale również upodobnić Palestynę do Europy. Swoiste dla Palestyny lasy zostały zlikwidowane.  Taki sam los spotkał drzewa oliwne. Sosny zajęły miejsce jednych i drugich. Tereny położone na południowym stoku Góry Karmel – Izraelczycy nazwali "Małą Szwajcarią". W obecnej chwili jednakże, niewiele pozostało z "Małej Szwajcarii".

 
 
Praktyczne skutki działalności JNF okazały się być niszczycielskimi.


 
Sosny nie przystosowały się do klimatu Izraela, tak jak Izraelczycy nie zaadaptowali się do Bliskiego Wschodu. Według statystyk JNF - 6 na 10 sadzonek obumierało. Natomiast te, które urosły stworzyły nic innego jak pułapki ognia w przypadku pożaru. Pod koniec każdego izraelskiego lata – wszystkie izraelskie lasy sosnowe stają się potencjalnymi strefami śmierci.

 
 
Pomimo potencjału nuklearnego kraju, jego zbrodniczej armii, okupacji Palestyny, Mossadu i izraelskich lobbies rozsianych po całym świecie – Izrael wydaje się być bezbronny.

Jest w sposób katastrofalny - wyobcowany na ziemi, do której rości sobie prawa i którą zarządza.
 
 
Tak jak sosny – podobnie syjonizm, Izrael i Izraelczycy są obcymi na tym terytorium.

 
 
Published originally under the title  "The Burning Bush" on December 2,  2010: 
 
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 

 

KOMENTARZE

 • fałszywy Izrael w ogniu -nadchodzi Moshjak ?
  https://www.youtube.com/watch?v=YSZINTYU4MY
 • Krzak Gorejący reaktywacja ;]
  z jednej strony to dobra wiadomość że kłamstwo i podłe metody depopulacji, jak również zapędów do światowej dominacji w proch się obracają, ale jak stoi w tekście że tam są pochowane palestyńskie ruiny to one też obrócą się w proch więc może ten ogień jest potrzebny kłamcom
 • @WandalVeni 22:33:55
  "Krzak Gorejący reaktywacja ;]"

  Cóż za "drobna uszczypliwość" ;-)))

  Mam nadzieję, że palestyńskie ruiny się ostaną - pewnie duża część nie jest jeszcze odkopana.

  Ukłony
 • My Wam otworzyliśmy granice
  - "My Wam otworzyliśmy granice - jak się nie podoba to można wyjechać (z Polski)!!! - no i prawda, ponieważ zauważcie: nikt nic nie mówi ani nie pisze o pond trzymilionowej emigracji z Polski ! ! ! NIKT, nawet socjologowie. Polacy MAJĄ WYJEŻDŻAĆ !!! Polaków MAJĄ ZASTĘPOWAĆ UKRAIŃCY. "Głupie Polaki" dają się robić jak dzieci..."
  Telefon Żydówki do Radio Maryja
  https://www.youtube.com/watch?v=MV0zY_795qg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031