Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
495 postów 1288 komentarzy

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Oto jak UE dba o pontony dla przemytników "uchodźców"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Pontony pochodzą z Chin: my świetnie orientujemy się skąd się biorą, kto je produkuje, którędy dostają się do nas..."

 


Imigranci – bezpieczeństwo - kryzys

 

Immigrati, il nodo sicurezza, vera emergenza

http://www.lanuovabq.it/it/articoli-immigrati-il-nodosicurezza-veraemergenza-17931.htm

 

 

 Gianandrea Gaiani     5 listopad 2016     tłum. RAM


 

 

Bardzo złe wiadomości napływają jak chodzi o imigrację, ponieważ wydaje się, że rządzący Włochami są gotowi walczyć z narodem, aby tylko móc przygarnąć wszystkich, którzy płacą przestępcom i przemytnikom.

Od początku 2016, do Włoch dotarło aż 160 000 nielegalnych imigrantów – tzn. jest ich w tej chwili o 7 000 więcej, niż przybyłych w okresie całego roku 2015. (...)

Wygląda na to, że w 2016, liczba nielegalnych imigrantów,  przywiezionych do Włoch przez jednostki floty krajowej i UE – które powinny zwalczać przemytników ludzi –   przekroczy rekordową ilość z roku 2014, a mianowicie 170 000 osób.


 

Sytuacja Włoch jest jeszcze bardziej przykra, gdy wychodzi na jaw, że wszystkie środki militarne, znajdujące się naprzeciwko wybrzeży libijskich – pomimo ich ogromnego potencjału – nie tylko są zmuszone do wyłącznego funkcjonowania jako "promy", tj. załadunku i przewiezienia migrantów do Włoch, ale również są pozbawione jakichkolwiek uprawnień pozwalających na wyłapywanie ładunków pontonów (nienapompowanych) przeznaczonych dla przemytników.

Kilka dni temu strona internetowa  Formiche.net   napisała iż admirał  Enrico Credendino, dowódca operacji  EunavFor Med Sophia, podczas nieformalnego przesłuchania w Parlamencie, powiedział:

"Pontony pochodzą z Chin: my świetnie orientujemy się skąd się biorą, kto je produkuje, którędy dostają się do nas. Otóż najpierw trafiają do Turcji, następnie na Maltę, a z Malty – przewożone są do Libii".


EUNAVFOR MED operation SOPHIA

http://eeas.europa.eu/csdp/missions-and-operations/eunavfor-med/

https://en.wikipedia.org/wiki/EU_Navfor_Med

 

Operation Commander Rear Admiral (UH) Enrico CREDENDINO – IT Navy

https://eeas.europa.eu/csdp/missions-and-operations/eunavfor-med/pdf/cv_credendino_en.pdf

 

Admirał  Credendino dodał także:

"Jako że handel pontonami jest legalny – nie ma żadnej możliwości zablokowania ich wyładunku w Libii. Należałoby przekonać Chiny, aby nie udostępniały Libii tychże bardzo złej jakości pontonów. Jeszcze raz powtarzam, nie mamy sposobu na zablokowanie tego procederu. Jedyną rzeczą, którą możemy zrobić jest niszczenie ich kiedy są już w rękach przemytników.

Natomiast pożądane byłoby zapobieganie aby pontony nie dostawały się do Libii. Wszyscy wiedzą skąd one pochodzą, że są tak wyprodukowane by służyły jako "jednorazówki", co zresztą widać, ponieważ guma jest bardzo niskiej jakości – a zatem ich cel jest dobrze widoczny, ale nie posiadamy żadnych środków, przy pomocy których byłoby możliwe zablokowanie transportu pontonów przed ich dotarciem do Libii".

 

"Oto jak Chiny sprzedają pontony przemytnikom migrantów"

Ecco come la Cina vende gommoni agli scafisti in Libia

http://formiche.net/2016/10/28/ecco-come-la-cina-vende-gommoni-agli-scafisti-libia/

http://formiche.net/thumb/580x950/2016/02/10051/ac/zc1/q100/Imagoeconomica_753369.jpg

 

Pontony są zatapiane przez załogi okrętów wojennych po uprzednim załadowaniu na pokład migrantów.  By móc reagować wcześniej,  misja Eunavfor Med powinna mieć możliwość działania na libijskim wybrzeżu i na libijskich wodach terytorialnych, ale wg. Rzymu i Brukseli – mogłoby to być możliwe jedynie za pozwoleniem ONZ-u i rządu Fayez'a al-Sarraj'a z Trypolisu.

Uzyskanie pozwoleń tego rodzaju nie jest prawdopodobne, więc w ten sposób realizuje się nikomu do niczego nie służące marnotrawstwo, polegające na zatrudnieniu  na tym odcinku Morza Śródziemnego aż 4 flot UE i włoskich.

Gdyby chciano, możliwym byłoby zażądanie od Turcji i od Malty kontrolowania procederu. Ponadto, przy udziale wywiadu i sił obecnych już dzisiaj w Libii, a także środków technicznych, w jakie wyposażone są jednostki marynarki wojennej – można byłoby identyfikować cargo transportujące pontony dla przemytników, zatrzymywać je zanim dotrą do Libii i niszczyć ładunki, bez szkody dla statków i ich załóg.

Trzeba także podkreślić, że włoskie i europejskie okręty wojenne mają pozwolenie od ONZ-u na przeprowadzanie inspekcji wszystkich cargo kierujących się do Libii – ze względu na istniejące embargo, dotyczące materiałów wojskowych. Można byłoby więc wykorzystać tę okazję, aby konfiskować pontony, ze względu na bezpieczeństwo kraju i uniemożliwianie nielegalnych przerzutów.


Podsumowując, należałoby oczekiwać decyzji politycznych, by móc rozwiązać problem – jednakże nikt się tego rodzaju decyzjami nie zajmuje - ani w Rzymie ani w Brukseli.

Okręty wojskowe, kosztujące ciężkie miliardy euro krążą po morzu i nie są w stanie poradzić sobie nawet z jednym nienapompowanym jeszcze pontonem.


*****

 

 

Nie ma "uchodźców", nie ma "najazdu" – są neocon!

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

KOMENTARZE

 • Humanitaryzm wobec uchodźców we Włoszech
  Jak powiadają sami Włosi dość wkurzeni po trzęsieniach ziemi, że ludność pozbawiona swoich domostw śpi w namiotach a uchodźcy siedzą sobie w seminariach itp.
  Ta poprawność powoduje, że uchodźca jest lepiej traktowany niż Włoch.
 • @lorenco 16:58:15
  Bo jak zwykle "makarony" są bez JAJ...
  Bułgarzy, chyba mając uraz po "wyczynach" Imperium Osmańskiego do ciapatych muślinów, traktują ich tak, że WOLĄ ryzykować przez morze niż przez Bułgarię...

  W Kolonii ciapki robili co chcieli, a POlizei "nie miała sił". W Murmańsku w praktycznie identycznej sytuacji, 80 opalonych poszło do szpitala. A tamtejsza Milicja "nie miała siły" spisać Rosjan, tylko na kolorowych im starczyło ;P.

  Społeczeństwom Zachodu chyba ciężko pojąć, że teraz "Państwo" stało się ich WROGIEM.
  Nam, częściowo pamiętającym a częściowo znającym z opowieści np rodziny, "komunizm", jest / będzie chyba łatwiej. Oby.
 • Robienie w durnia czyli „uchodźcy”
  .
  @lorenco 16:58:15

  „uchodźca jest lepiej traktowany niż Włoch”

  To zdanie jest fałszywe, bowiem nie może chodzi o żadnych uchodźców a jedynie w najlepszym przypadku migrantów, z Libii mogą przeprawiać się jedynie ludzie, których można uznać za migrantów, o uchodźcach syryjski tak mówią sami Syryjczycy

  - http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html#Zaled

  Można się zastanowić, dlaczego wszystkie media gównego nurtu, tzn. gadzinówki, używają wyłącznie fałszywego terminu wobec tych migrantów, podnosząc ich do rangi „uchodźców” ? Możliwą odpowiedzią jest fakt, że chodzi o starannie i od dziesięcioleci przygotowywaną inwazję migrantów na Europę.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Naturalnie tę inwazję poprzedziły operacje przygotowawcze

  - http://kdgwna.blogspot.com/2015/09/operacja.html

  Dla inwazji Włoch niezbędnym było przygotowanie przyczółka dla przerzutu migrantów w Libii, w tym celu dokonano w 2011 napadu na ten kraj i zastąpienie tamtejszego rządu bandami m.in. przemytników ludzi. Naturalnie operacja wymaga wsparcia ze strony agentów w UE, zadaniem, jakie UE otrzymała w tej operacji, jest odbiór pontonów od przemytników i przetransportowanie ich klientów do UE, taki jest wyłącznie sens operacyjny floty krajów UE, operującej w Morzu Śródziemnym. Władze UE i licznych krajów UE są częścią infrastruktury przemytu ludzi. Jeden z powyższych linków nie bez racji wskazuje na to, jak skomplikowana jest operacja inwazji i jak złożonej infrastruktury wymaga.

  Nawiasem mówiąc ta ostatnia inwazja jest realizacją projektu opracowanego prze Kalergiego przed ok. 100 laty

  - http://balder.org/coudenpo

  wspieranego przez i dla potrzeb „międzynarodowej wspólnoty finansowej” (MWF), reprezentowanej przez architekta banku emitującego dolary FED.

  Co prawda bez wiedzy o szczegółach, ale taką właśnie przyszłość zgotowali nam ci postępacy, którzy głosowali za włączeniem a właściwie oddaniem Polski pod kuratelę UE, co po Traktacie Lizbońskim

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  oznacza de jure likwidację polskiej państwowości. UE jest także jednym z kamieni milowych pewnych zamierzeń MWF wobec ludności Europy. Jak dotąd jest realizowany plan MWF bez większych komplikacji, gdyż naiwność ludności nie zna granic.

  Jednym tchem można obok inwazji wymienić także Daesh, znowu nazwany błędnie przez gadzinówki „państwem islamskim”, choć ma z islamem daleko mniej wspólnego niż z talmudem, z którego to najwyraźniej czerpie Daesh swe idee, na co łatwo znajdziemy potwierdzenie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Daesh reprezentuje najwyraźniej talmudyczną wykładnię islamu, ale takie zależności można dopiero rozpoznać, jeśli zadamy sobie trud zestawienia wydarzeń a nie pozwolimy się robić w durnia przez najętych dziennikarzy gadzinówek wszelkiej maści, jak choćby „GW”no czy onet

  - http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html
 • @Laznik 23:06:29
  "To zdanie jest fałszywe, bowiem nie może chodzi o żadnych uchodźców a jedynie w najlepszym przypadku migrantów, z Libii mogą przeprawiać się jedynie ludzie, których można uznać za migrantów, o uchodźcach syryjski tak mówią sami Syryjczycy"
  Masz rację, po prostu nazwa uchodźca a migrant to teraz jakby słowo jednoznaczne, matactwo z przewałkami.
 • @lorenco 01:23:55
  Mam takie wrażenie że Włochy stoją na przegranej pozycji. Wychodzą z założenia że jakoś to będzie . Otóż nie będzie . Będzie jeszcze gorzej.
 • x
  Rozmawianie o pontonach zakrawa na farsę. Następny będzie temat zablokowania dostarczania rączki rozruchowej do silnika oraz linki propylenowej bez której to by się nie udało.
  Jest oczywiste, że władcy europy dwoją się i troją, aby na czas wyznaczony, dzikich hord morderców w europie było minimum tyle, ile jest niezbędne aby ją wymordować. Gdy już ten termin zostanie osiągnięty dogorywające pseudoeuropejskie pseudomedia będą się dziwować - "któż to mógł przewidzieć, ależ to zaskoczenie".
 • @Torin 22:34:19
  Sam Torin nas zaszczycił :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:35:36
  Witaj, Jarku :))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829