Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Już Trocki pojął, jak w przyszłości będzie wyglądać Europa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Dla każdej grabieży opracowuje się hasło. Może to być 'uniezależnienie', albo jak w Europie – żądanie realizacji polityki 'otwartych drzwi'...To nie prawica pomoże Amerykanom w bałkanizacji i podporządkowaniu im Europy ale lewica i 'progresiści'...

 

 

Już Trocki wiedział, jak w przyszłości będzie wyglądać Europa

 

 

Trotsky sapeva già tutto sull’Europa

http://www.maurizioblondet.it/trotsky-sapeva-gia-sulleuropa/

 

 

Maurizio Blondet     14 wrzesień 2016    tłum. RAM

 

 

Był rok 1924. Wchodził w życie  Plan Dawes'a  – genialny manewr, dzięki któremu finansjera amerykańska – przy pomocy pożyczki obligacyjnej o wysokości 200 milionów dolarów - umożliwiła Niemcom kontynuowanie płacenia odszkodowań wojennych.

Plan przewidywał ponadto eksport amerykańskich przemysłowych nadwyżek produkcyjnych do Europy i uzależnienie gospodarki niemieckiej – i ewentualnie europejskiej – od Waszyngtonu.

Dawes Plan

https://en.wikipedia.org/wiki/Dawes_Plan

 

Nicolas Bonnal, francuski bibliofil odszukał wypowiedź Lwa Trockiego (Lejby Dawidowicza Bronsteina) - sowieckiego komisarza ludowego, jednego z założycieli Armii Czerwonej – na temat ewolucji światowej. Oto jej fragmenty:

Leon Trotsky

https://en.wikipedia.org/wiki/Leon_Trotsky

 

 

"W tej chwili kapitał amerykański rządzi dyplomatami;  przygotowuje się do tego samego w stosunku do banków i trustów oraz całej klasy średniej w Europie. Krótko mówiąc – dąży do zredukowania kapitalistycznej Europy do minimum, poprzez narzucenie jej norm regulujących ilość ton, litrów czy kilogramów takiego czy innego towaru, które będzie mogła kupić lub sprzedać".

 

Trocki  potwierdza bałkanizację Europy - chcianą przez USA - pisząc:

 

"Już w tezach dla Międzynarodowego Kongresu Komunistycznego pisaliśmy, że Europa jest trakcie bałkanizacji. Proces ten wciąż jest w toku".

 

Na pytanie w jaki sposób bankierzy mieli realizują balkanizację– Brostein odpowiada przykładem:

"Kiedy Ameryka znajdzie się w sytuacji wojny (handlowej) z Wielką Brytanią – zaapeluje do setek milionów indù i wezwie ich do obrony ich nienaruszalnych praw krajowych. Tak samo postąpi względem Egiptu, Irlandii i innych państw. Zachowa się w identyczny sposób, jak robi to dziś naciskając na Europę, a mianowicie założy maskę pacyfizmu i zainterweniuje jako nieustraszony wyzwoliciel ludów kolonialnych".

Otóż to - interwencje humanitarne, jakie widzieliśmy w Afganistanie, Iraku, Libii i Syrii. (...)

 

Dalej Trocki pisze:

"Historia sprzyja kapitalizmowi amerykańskiemu. Dla każdej grabieży opracowuje się hasło. Może to być 'uniezależnienie', albo jak w Europie – żądanie realizacji polityki  'otwartych drzwi' (...). Ich działania przybierają zawsze pozory pacyfizmu, a nieraz, również wcześniej wspomnianej konieczności emancypacji".

"To nie ruchy prawicowe pomogą Amerykanom w bałkanizacji i podporządkowaniu im Europy– przepowiada dalej Trocki – ale lewica i 'progresiści'".

 

"Podczas gdy Ameryka opracowuje swój plan i szykuje się do zredukowania świata do minimum (...) socjaldemokracja ma za zadanie przygotować społeczeństwa do nowej sytuacji, tym samym – pomóc politycznie kapitałowi amerykańskiemu w reglamentacji Europy. Co robią obecnie socjaldemokracje niemiecka i francuska? Co robią socjaliści w całej Europie? Wychowują masy robotnicze w religii amerykanizmu, tj. robią z amerykanizmu, z roli kapitału amerykańskiego - nową religię polityczną".

"Innymi słowy – socjaldemokracja europejska staje się aktualnie środkiem politycznym kapitału amerykańskiego. Czy jest to niespodzianką? Nie, ponieważ socjaldemokracja, będąc reprezentantem klasy średniej – degenerując politycznie – stała się niestety środkiem politycznym jej najsilniejszej frakcji, tj. tej mającej największe wpływy".


 

Efekt końcowy opisanego wyżej procesu jest również opisany przez Trockiego z niezrównaną klarownością, a mianowicie stworzenie współzależności  w zadłużeniu.

Trocki pisze:

"Polityka Ameryki w Europie jest oparta całkowicie na tej właśnie zasadzie. Niemcy, zapłaćcie Francji (pieniędzmi, które ci pożyczyliśmy – M. B.), Włochy niech zapłacą Anglii, Francja niech zapłaci Anglii; Rosja, Niemcy, Włochy i Anglia – na koniec, zapłaćcie wszyscy Ameryce. To jest to, co mówi Ameryka. Tego rodzaju hierarchia długów jest jedną z podstaw amerykańskiego pacyfizmu".

Nie należy bynajmniej wierzyć, że Bronstein (pseudonim Trocki) otrzymał powyższe informacje jako wiedzę wlaną. Otóż tak on, jak i partia bolszewicka były ważnymi beneficjentami opisanej hierarchii zadłużenia, uruchomionej przez finansjerę amerykańską.

4 sierpnia 1916 roku, bankier  Olof Aschberg z Nya Bank w Sztokholmie – dzięki syndykatowi, na czele którego stał  National City Bank, własność Rockefellerów  -  zaproponował Rosji pożyczkę o wysokości 50 milionów dolarów.

Wszystkim wątpiącym w stosowność inwestowania w obligacje (wojska cara przegrywały pod naporem Niemców) – Aschberg - za pośrednictwem  New York Times  - deklarował:

"Zobaczycie, że to będzie świetna lokata. Wielu Amerykanów znajduje się dziś w Petersburgu jako przedstawiciele ich przedsiębiorstw, aby z bliska obserwować wydarzenia. Jak tylko będą tam mieć miejsce pewne zmiany – obroty handlowe z Rosją gwałtownie wzrosną".


 Olof  Aschberg

https://en.wikipedia.org/wiki/Olof_Aschberg

 

Wśród Amerykanów zainstalowanych w Rosji był  William Boyce Thompson, człowiek spółki Warburg (Kuhn & Loeb), dyrektor – od 1914 roku - co tylko założonego  Federal Reserve. Osobistość ta pojawiła się w Petersburgu jako szef misji specjalnej  Międzynarodowego Czerwonego Krzyża (Thompson wszedł w ten sposób w posiadanie immunitetu dyplomatycznego, który uzyskał poprzez darowiznę o wysokości pół miliona dolarów na rzecz Czerwonego Krzyża). Rząd Kereńskiego określał Thompsona jako  "nieoficjalnego ambasadora USA".

 

William Boyce Thompson

https://en.wikipedia.org/wiki/William_Boyce_Thompson

 

Kuhn, Loeb & Co.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kuhn,_Loeb_%26_Co.

 

Na łamach  Washington Post  z dnia 2 lutego 1918 roku znajdujemy taką oto wzmiankę:

"B. W. Thompson, darczyńca na rzecz Czerwonego Krzyża, który przebywał w Petersburgu w okresie lipiec – listopad 1917 roku - osobiście wpłacił na konto bolszewików milion dolarów, w celu wsparcia propagacji ich doktryny w Niemczech i w Austrii".

Były to czasy, w których tacy miliarderzy jak  F. A. Vanderlip,  prezydent cytowanego powyżej  National City Bank, należącego do Rockefellerów – otwarcie deklarowali się jako bolszewicy; czasy, kiedy  J. M. Morgan osobiście ofiarował dla "sprawy" (Thompson i jego misja Czerwonego Krzyża) – 100 000 dolarów, z własnej kieszeni i dziesiątki innych bankierów o sławnych nazwiskach brały udział w  Lidze na rzecz Pomocy i Kooperacji z Rosją (bolszewicką), założonej przez  C. A Coffina, dyrektora General Electric.

Frank A. Vanderlip

https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_A._Vanderlip

 

Morgan family

https://en.wikipedia.org/wiki/Morgan_family

 

Charles A. Coffin

https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_A._Coffin

 

Były to czasy podczas których  Mary Fels (z domu Rotschild), żona magnata mydeł "osobiście" przekazała Leninowi sumę odpowiadającą dziś 500 000 funtów szterlingów. Zaś w roku 1920 Robert Dollar – potentat w sektorze spedycji morskich, został przyłapany na oszukańczym handlowaniu złotymi carskimi rublami.

Robert Dollar

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Dollar

 

Mniej znany jest brytyjski wkład finansowy w rewolucję bolszewicką. Trocki, w swych pamietnikach pisze, że w roku 1907 jeden z bankierów angielskich udzielił mu "dużej pożyczki"  - do zwrócenia po obaleniu cara – a zatem na bardzo dogodnych warunkach. Kim był ten ten hojny człowiek? Trocki, w poufnej rozmowie ze swym czerwonym towarzyszem  Arsenem de Goulevitch'em stwierdził:

"Powiedziano mi w sposób nieoficjalny, że lord Alfred Milner wydał  ponad 21 milionów rubli na finansowanie rewolucji". Lord Milner, razem z Cecilem Rhodes'em byli eksponentami brytyjskiego imperializmu w Afryce.

Alfred Milner, 1st Viscount Milner

https://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Milner,_1st_Viscount_Milner

 

Trocki - wyrzucony z Francji –przybył  do USA w styczniu 1917 roku, razem z żoną I dziećmi. Zamieszkał w Nowym Yorku i jak opowiadano, został zatrudniony w Fox Film – gdzie nikt nigdy go nie widział i gdzie zresztą nie byłoby z niego żadnego pożytku, jako że absolutnie nie zależało mu na nauczeniu się angielskiego.

Mieszkanie Trockiego nie było w żadnym przypadku domostwem ubogiego uciekiniera.  Jak również środki do życia - nie pochodziły ze współpracy z Novym Mirem, bolszewicką gazetą dla emigrantów, czy też z dziennikiem Yiddish  Forvert. Niezależnie od tego, Trocki mieszkał w pięknym mieszkaniu na Bronxie, zaopatrzonym w telefon, a nawet – ku zdumieniu jego małych dzieci – w lodówką. Dzieci były jeszcze bardziej zaskoczone, gdy zobaczyły, że ojciec ma do dyspozycji limuzynę z kierowcą – luksus godny bankiera. Nie ma dokumentów, które identyfikowałyby sponsora, ale pomimo to, jest rzeczą pewną, że tego rodzaju standard życia zapewnił Trockiemu –  Jacob Schiff, najważniejsza figura w Kuhn & Loeb - "król" z Wall Street.

Jedynie po upływie wielu dziesięcioleci (w roku 1949) – jeden z wnuków Jacoba Schiffa opowiedział o tym, że jego dziadek wydał – na obalenie cara i wsparcie dla ruchów rewolucyjnych w Rosji - 20 milionów dolarów (do roku 1917) – co ma dziś wartość pół miliarda dolarów.

Jacob Schiff

https://en.wikipedia.org/wiki/Jacob_Schiff

 

Bronsztein – Trocki pozostał w Nowym Yorku jedynie 3 miesiące. W marcu 1917 roku zaokrętował się na szwedzki Kristianiafijord. Jednakże kanadyjska służba graniczna zatrzymała go, gdy statek zawinął do Halifaxu – podejrzewając w nim szpiega niemieckiego.

Wiedziano bowiem, że Trocki powiedział wcześniej:

"Jadę do Rosji by dokończyć dzieła rewolucji i wyprowadzić mój kraj z z wojny przeciwko Niemcom" – a Kanada, będąca częścią Commonwealth'u uważała się za kraj będący w stanie wojny z Niemcami.

Ponadto, Bronstein mówił po niemiecku lepiej niż po rosyjsku, a do tego miał w kieszeni 10 000 dolarów w gotówce, co dziś wynosi 204 000 dolarów. Straż kanadyjska – nie wiedząc o hojnych darczyńcach z Wall Street – była przekonana, że pieniądze są od Niemców. Konsekwencją tego było internowanie Trockiego razem z rodziną w obozie w Halifax, przeznaczonym dla internowanych Niemców.

Byłoby rzeczą zbyt długą opisywanie burzy rozmów telefonicznych, telegramów i depesz, jaka rozpętała się między Wall Street, Londynem i Waszygtonem, by umożliwić Trockiemu kontynuowanie podróży do Rosji. Na koniec, uwolnienie Trockiego nakazał Kanadyjczykom  sir William Wiseman, szef wywiadu brytyjskiego – przebywający w tym czasie w Nowym Yorku), oczywiście pod presją Warburga, Schiffa i jeszcze innych ważniejszych i tajemniczych protagonistów, jak dla przykładu "pułkownik" Mandell House, bliski przyjaciel prezydenta Woodrow'a Wilsona (nigdy nie wyszło na jaw, dlaczego i przy pomocy jakiego szantażu Mandell House stał się "doradcą" prezydenta do tego stopnia, że Wilson był mu posłuszny jak pies).

Sir William Wiseman, 10th Baronet

https://en.wikipedia.org/wiki/Sir_William_Wiseman,_10th_Baronet

 

Edward M. House

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_M._House

 

Po interwencji Wisemana - momentalnie pojawił się w Halifaxie amerykański paszport Trockiego z brytyjską wizą tranzytową i pozwoleniem na wjazd do Rosji – co zadziwiło nawet placowkę dyplomatyczną USA w Sztokholmie.

Jak pisze historyk  Anthony Sutton w książce "Wall Street and the Bolshevik Revolution",  NY, 1974, str. 25 - "prezydent Wilson okazał się być dobroduszną czarodziejką, która zaopatrzyła Trockiego w paszport, tak by mógł wrócić do Rosji i 'sfinalizować' rewolucję ... w momencie, kiedy biurokraci z Departamentu Stanu, zaalarmowani faktem powracania do Rosji podobnych do Trockiego rewolucjonistów - robili wszystko, by nałożyć na paszporty restrykcje". Tyle że prawdopodobnie Wilson nie miał pojęcia kim był Trocki, a wydał pozwolenie jedynie dlatego, że nakazał mu to jak zwykle, Mandell House.

Jest rzeczą ciekawą fakt, że na Kristianiafijord, razem z małym dworem Trockiego (9 osób, w tym 5 rosyjskich bolszewików), znajdowało się także 300 pasażerów zidentyfikowanych jak marxiści (w tym 1 Japończyk) i najrozmaitsi biznesmeni amerykańscy. Wśród nich – będący w znakomitych stosunkach z Bronsteinem – szef rosyjskiej filii Westinghous,  Charles R. Crane.

Charles Richard Crane

https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Richard_Crane

 

Powód przedstawionego powyżej zagorzałego faworyzowania rewolucji w Rosji może umknąć naiwnym, wierzącym, że pomiędzy Wall Street i bolszewizmem istnieje rozbrat, tak jak między liberalizmem bez hamulców i totalnym socjalizmem.

Ale pomijając nieubłaganą żydowską nienawiść, którą w stosunku do cara żywił zawzięty  Schiff – jak wyjaśnił w roku 1924 bolszewickim gościom  Otto Kahn, ówczesny dyrektor Kuhn & Loeb - "to, co odróżnia was radykałów od nas – to nie tyle cel, ile środki jakich używamy do jego osiągnięcia".

Otto Hermann Kahn

https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Hermann_Kahn

 

Cel – o którym myślał Kahn, sprecyzował w roku 1932  J. P. Warburg, również należący do dynastii bankierów, ówczesny doradca prezydenta Roosevelta:

"Musimy propagować gospodarkę planowaną i socjalistyczną, a następnie wintegrować ją w system socjalistyczny na skalę światową".

James Warburg

https://en.wikipedia.org/wiki/James_Warburg

 

Z czasem spółka Kunh & Loeb zmieniła nazwę. Po fuzji z Lehman i American Express  stała się  Lehman Brothers. Ponoć zlikwidowano ją po bankructwie mającym miejsce w roku 2007.

Tak czy inaczej – samo "opakowanie" nikomu nie było już więcej potrzebne.

 

*****

 

Christine Lagarde − International Monetary Fund : "Im na świecie gorzej, tym dla nas lepiej"

 

IMF's Christine Lagarde: "When The World Goes Downhill, We Thrive"

http://www.zerohedge.com/news/2016-04-02/imfs-christine-lagarde-when-world-goes-downhill-we-thrive

 

"Kiedy na świecie sprawy przybierają zły obrót, wtedy my prosperujemy. To właśnie w takich momentach stajemy się nadzwyczaj aktywni, ponieważ pożyczamy pieniądze i zarabiamy na oprocentowaniu, a także na wszystkich związanych z tym opłatach i całej reszcie – a zatem nasza instytucja kwitnie".

 

"Natomiast gdy idzie wszystko dobrze i utrzymuje się okres rozwoju gospodarczego, jak np. było w latach 2006 −2007, Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie ma dobrego fartu, tak pod względem finansowym jaki i innymi". 

 

Tyler Durden     2 kwiecień 2016       tłum. RAM

 

Kiedy wcześniej pisaliśmy, że pochodzące z Wikileaks informacje - rząd Grecji zinterpretował jako  "ujawniające próbę szantażu ze strony  IMF wobec niego poprzez grożenie zablokowaniem kredytu, w celu zmuszenia go do realizacji cięć emerytur, czego grecki rząd nie chciał zrobić" – nasz artykuł stał się bardzo popularny na świecie.

Wikileaks Reveals IMF Plan To "Cause A Credit Event In Greece And Destabilize Europe"

http://www.zerohedge.com/news/2016-04-02/wikileaks-reveals-imf-plan-cause-credit-event-greece-and-destabilize-europe

 

Podczas gdy pozostaje do wyjaśnienia czy rzeczywiście Fundusz posunął się do podobnej pogróżki, przypisujemy ogromne zainteresowanie tą sprawą - zaskoczeniu czytelników, że IMF mógł był posunąć się do tego rodzaju podłości − nawet przy jego przyjętych standardach − aby użyć 11 milionowego narodu jako królika doświadczalnego do swych eksperymentów politycznych.

Skąd bierze się zaskoczenie?

Jak wynika z treści wywiadu, jakiego w kwietniu 2012  Christine Lagarde udzieliła dla  Wharton School of the University of Pennsylvania, Lagarde we własnej osobie przyznała, że Fudusz "prosperuje" wtedy, gdy na świecie" dzieje się źle" i żeby można go było "utrzymać", "musi być ścisłym kontakcie z swoimi klientami".

 

Lagarde dodała, że "gdy idzie wszystko dobrze i na świecie utrzymuje się okres rozwoju, jak np. było w latach 2006 −2007, Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie ma dobrego fartu, tak pod względem finansowym jaki i innymi".

Oczywiście  rozumie się, że jedyną prerogatywą Christine Lagarde jako managing director Funduszu jest, aby ten "miał dobry fart".

 

Kończąc wywiad Lagarde stwierdziła, że Fundusz "powinien być w stanie opracowywać ciągle nowe sposoby działania jako instytucja".Tak się złożyło, że jeden z tych "sposobów działania"  Fuduszu wobec "klientów" został zarejestrowany na taśmie.

Oto jego kluczowy fragment:

Knowledge@Wharton: Co Panią pasjonuje w szczególny sposób? (...) Co leży Pani w szczególny sposób na sercu?

Lagarde: To jest dość skomplikowana historia. (...) Myślę, że moim prawdziwym zmartwieniem jest to, co teraz powiem. Trzeba wziąć pod uwagę, że IMF jest instytucją fascynującą ze względu na fakt bycia w opozycji do obowiązującego nurtu.

 

Kiedy na świecie sprawy przybierają zły obrót, wtedy my prosperujemy. To właśnie w takich momentach stajemy się nadzwyczaj aktywni, ponieważ pożyczamy pieniądze i zarabiamy na oprocentowaniu, a także na wszystkich związanych z tym opłatach i całej reszcie – a zatem nasza instytucja kwitnie ".

 

Natomiast gdy idzie wszystko dobrze i na świecie utrzymuje się okres rozwoju, jak np. było w latach 2006 −2007, Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie ma dobrego fartu, tak pod względem finansowym jaki i innymi. 

 

Ta instytucja jest bardzo fascynującym mixem prawie że wszystkich krajów świata, która jednak – aby mogła przetrwać  − powinna wziąć sobie za cel wykroczenie poza ramy polityk i strategii narodowych poszczególnych krajów. Musi być bardzo sprawna a także pozostawać w ciągłym kontakcie z krajami członkowskimi, czyli naszymi klientami. Ponadto Fundusz powinien być w stanie opracowywać ciągle nowe sposoby działania jako instytucja.

 

W ten sposób – jak to już wyjaśniłam – zmienia się system nadzoru tj. z dwustronnego przechodzi na wielostronny – i jeżeli przyglądniemy się wszystkiemu z bliska, widzimy, że należy te sprawy pojmować w sposób bardziej całościowy – i to jest dokładnie to, co jest istotne.

 

Cały wywiad z Christine Lagarde pod linkiem:

Christine Lagarde: Emerging Market Nations Will Get More Power in the IMF

http://knowledge.wharton.upenn.edu/article/christine-lagarde-emerging-market-nations-will-get-more-power-in-the-imf/

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 

KOMENTARZE

 • Slowem Trocki w grobie sie nie przewraca powodu umowy CETA.dopiol swego to jest konsekwencja....
  A ostateczny cel tych zmagan planow i darzen do uszczesliwienia ludzkosci to Megamiasta otoczone zasiekami z drutow kolczastych,z milionami kamer rozpoznajacych,czujnikow emocji, uzbrojonych sluzb pilnujacych ,,porzadku,,zastrzykow by byli szczesliwi i zyli tylko tyle ile wynika z harmonogramu osobowego. patrz art ,,Megamiasta 2030-miejska przyszlosc. Tajny material szkoleniowy Pentagonu.,, na stronie prisonplanet.pl i jak tu nie popierac Putina. .tym czasem nieboracy-polacy tak sie go boja ,a bestia kroczy przy aplauzie........
 • Gratuluje panie RAM...
  TYlko czy to- aby nie za trudne???
  \Dlatego chyba to co pan napisal tu na Neonie..pozostanie na Neonie...
 • @RAM
  Moja babka w polnocnym Kazachstanie [Stiepniak] Bawila dziecko dyrektorowi kopalni zloota powiedzial jej ze wszystkie zloto z tej kopalni przez 30 lat ma byc przekazywane usa[moge sie mylic co do liczby lat]
 • @RomanKa 20:52:10
  ja tylko wybieram teksty i tłumaczę..

  autorem większości przedstawianych przeze mnie artykułów jest znakomity włoski dziennikarz, eseista i bloger Maurizio Blondet..

  komu pisanie Blondeta się podoba, niech mu strzeli "like" na pejsbuku!

  https://it-it.facebook.com/Maurizio-Blondet-212191908793540/
 • @RomanKa 20:52:10
  ///TYlko czy to- aby nie za trudne???///
  Trudne.Ale portal pełen jest tekstów łatwych w rodzaju "zakazana archeologia" czy innych pierdół, więc myślę sobie że ten tekst stanowi odmianę.Coś jakby "intelektualne wytchnienie" dla czytelnika jako tako wykształconego i co najważniejsze pragnącego zrozumieć mechanizmy kreujące historię.
  A do gratulacji dla RAM przyłączam się.
 • @jan 21:15:05
  Co babcia słyszała "pokątnie" i niedokładnie,wnuk czyli ty jan możesz poznać w drobnych szczegółach.
  Włącz polskie napisy a dowiesz się co i jak .
  https://www.youtube.com/watch?v=ZV6cCtwdTWk
  https://www.youtube.com/watch?v=8ji6JcH5tUg
 • @RAM 21:47:25
  Dzieki pani(e) RAM...Sztuka jest widzenie Prawdy ...i cnota dzielenie sie NIA! Pan (i) posiada obydwie.
 • @ikulalibal 22:21:28
  Na Neonie pokazuje sie bardzo duzo wartosciowych textow...zarowno zakazana archeologia, czy wspaniale texty na temat Etruskow- sa jak brylanty...
  Ja chcialem zwrocic uwage ,ze istnieje pewna prawidlowosc...ze texty "trudne" tzn., poruszajce Prawde i wskazujace- gdzie nalezy jej szukac, nie sa propagowane...i wlasciwie oceniane. Wlasnie przez to nieprawomyslne odchylenie...bardzo niepokorne...i buntownicze.
 • @ kulalibal
  Dzieki za zrudlo info ele mam za wolny przesyl wiec moze u kgos. Mozna wiec powiedziec ogulnie ze zrodlem wszelkiego zla na ziemi sa osoby ulokowane na Wal Strett i Londynskim City oni kreuja negatywna historie swiata Reszta to pochdne. Rzady to marionetki w wiekzosci . Slowa Trockiego jakie wypowiedzial w 1917r w Nowym Jorku wyjezdzajac do Rosi -,,JADE UTOPIC ROSJE WE KRWI.....,, to realizacja ich planow nalozona na jego osobista nienawisc do Rosji i rosjan

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829