Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Wahabizm – narzędzie w rękach USA, Izraela i Saudytów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Wahabizm jest terroryzmem spekulatywnym, natomiast terroryzm jest wahabizmem praktycznym"

 
 
Rozpoczyna się muzułmańska reakcja na wahabizm
 
 
Inizia una reazione MUSULMANA contro il Wahabismo
 
 
 
 
Maurizio Blondet    17 sierpień 2016      tłum. RAM
 
 
 
 
 
Nouri al−Maliki, były premier Iraku, w wywiadzie dla irańskiej telewizji  Al Manar powiedział:
 
 
"Arabia Saudyjska jest przyczyną terroryzmu światowego, dlatego też powinna zostać umieszczona pod kuratelą międzynarodową".
 
 
 
Nouri al-Maliki
 
 
 
Deklaracja jest znacznie lepiej rozumiana, kiedy analizuje się tło polityczne ostatnich wydarzeń na Bliskim Wschodzie.
 
 
 
Po raz pierwszy Teheran pozwolił startować rosyjskim myśliwcom − bombardującym Państwo Islamskie i inne grupy wspierane przez USA i Arabię Saudyjską − ze swej bazy wojskowej w Hamadan. Tym samym samoloty − nie musząc już więcej używać lotniska w Mozdok, w południowej Rosji, odległego o 1 200 km – mogą przenosić większy ładunek bomb.
(…)
 
 
Sunnicka Turcja, członek NATO, obiecała współpracę z szyickim Iranem nad wypracowaniem zakończenia konfliktu w Syrii, a stało się to po niespodziewanym i zadziwiającym spotkaniu w Ankarze − irańskiego ministra spraw zagranicznych Mohammada Javad Zarifa, najpierw z jego tureckim odpowiednikiem Cavusoglu, a następnie z Erdoganem.
 
 
 
Le Figaro : Syrie: la Turquie s’engage à coopérer avec l’Iran
 
 
 
Cavusoglu stwiedził:
 
 
 
"Pomimo iż nasze stanowiska wobec niektórych kwestii są rozbieżne, w innych natomiast – zgadzamy się, w szczególności zaś co do integralności terytorialnej Syrii". Tak więc nie ma już więcej mowy o poćwiartowaniu Syrii, jak chciała tego koalicja anty−Assad i nie będzie państwa kurdyjskiego, utworzonego także z kawałka Syrii, co – jako że Erdogan jest tego świadom − amputowałoby również część Turcji.
 
 
 
Izrael i USA, już od czasów wojny z Saddamem, obiecały irańskim Kurdom ich własne państwo etniczne, a to po to by otrzymać ich wsparcie (i rzeczywiście Mossad otworzył biura w Mossulu). Teraz wydaje się, że projekt ten jest nieaktualny. (…)
 
 
 
Nawiązanie współpracy pomiędzy Iranem i Turcją, jeszcze kilka dni temu wydawało się być rzeczą niemożliwą. Prwdopodobnie jest to wynik wysiłków dyplomatycznych Ławrowa, a także Putina, który jak tylko pogodził się z Erdoganem, przekonał go do spotkania się z Irańczykami.
 
 
 
Ponadto Ankara przestała domagać się odsunięcia Assada od władzy, jako warunku przystąpienia do rozmów na temat konfliktu, a nowy premier turecki  Binali Yildirim oświadczył, że nadszedł czas aby polepszyć stosunki z Syrią, tak jak   "zweryfikowaliśmy nasze relacje z Rosją i z Izraelem".
 
 
 
Po czym premier dodał:  "rozwiązanie kryzysu syryjskiego nie jest wyobrażalne w żaden inny sposób, jak tylko zachowując jej integralność terytorialną (…).Odnośnie Assada powiedział, że " do tego potrzebna jest krajowa struktura władzy w Syrii – więc prezydent będzie mógł przez niedługi okres czasu pozostać na swym miejscu".(…)
 
 
 
 
Ankara propose un nouveau plan pour régler la crise en Syrie
 
 
 
 
Ciekawa jest wypowiedź byłego premiera Iraku  Nouri al−Maliki (szyity) na temat Arabii Saudyjskiej:
 
 
 
"USA źle zinterpretowały rozwój sytuacji na obszarze bliskowschodnim, wyobrażały sobie, że Syria Assada skapituluje po 1 czy 2 miesiącach. Kiedy byłem premierem, ostrzegłem Amerykę, że wcale nie będzie łatwo. Ale ustępowali pod presją Saudyjczyków, ze względu na bardzo dobre relacje między obydwoma państwami i wspólne interesy strategiczne. USA poparły saudyjską prośbę do Rady Bezpieczeństwa o akceptację ataku na Syrię, co zostało uniemożliwione przez veto Rosji i Chin. (…)
 
 
 
USA wzięły pod uwagę nasze ostrzeżenia za póżno. Pamiętam, że wyrazilem się w sposób bardzo surowy o Arabii Saudyjskie, określiłem ją jako wylęgarnię organizacji terrorystycznych", a kiedy zapytano mnie jak można temu podołać, odpowiedziałem, że ten kraj nie jest w stanie radzić sobie z jego własnymi problemami, że stał się źródłem terroryzmu i że jedynym wyjściem jest kuratela międzynarodowa nad nim.
 
 
 
Amerykanie stwierdzili, że w Arabii Saudyjskiej należałoby zmienić programy szkolne, na co odpwiedziałem, że jest to niemożliwe, ponieważ programy saudyjskie rozpowszechnione są w najrozmaitszych krajach, również w USA. Dziś Ameryka przyznaje, że Arabia Saudyjska stanowi zagrożenie, ale jest za późno".
 
 
 
Maliki:l’Arabie-Saoudite doit être placée sous tutelle internationale!
 
 
 
 
Nouri al−Maliki jest Irakijczykiem i szyitą, o mentalności podobnej do irańskiej. Jednakże w odległości tysięcy kilometrów – w Algerii – głos sunnity wytacza te same oskarżenia. Jest nim  Zaïm Khenchelaoui, badacz sufizmu, dyrektor algerskiego instytutu prehistorii i antropologii, socjolog, absolwent uniwersytetu w Paryżu.
 
 
 
 
Sufism
 
 
 
 
Oto, co profesor  Zaïm Khenchelaoui mówi w wywiadzie dla algerskiej strony  Al Watan:
 
 
 
"Wahabizm nie jest Islamem. Jest autonomiczną formą religii, posiadającą swą świętą księgę Kitab  at-Tawhîd, autorstwa Muhammada Ibn Abd Al-Wahhab'a, założyciela sekty.
 
 
 
 Kitab  at-Tawhîd wyparł Koran, a paranoiczną obsesją samego wahabizmu jest  pojęcie wyjątkowości Boga, co obraca się w prześladowania innych muzułmanów, oskarżanych o oddawanie czci Prorokowi (nie mówiąc o świętych, których kult i naśladowanie są niezwykle ważne w sufiźmie).
 
 
 
Uważani są oni przez wahabitów za pogan, mylących Proroka z Bogiem".
 
 
 
An Explanation of Muhammad Ibn Abd Al-Wahhab's Kitab Al-Tawhid (English and Arabic Edition) 
 
 
 
 
"Wahabizm jest terroryzmem spekulatywnym, natomiast terroryzm jest wahabizmem praktycznym"–  akcentuje badacz.
 
 
 
Niestety, dysponując ogromnymi zasobami finansowymi, wahabizm rozpowszechnił się we wszystkich mass−mediach i w ten sposób uchodzi − w wyobrażeniu milionów ludzi niewykształconych – za jedyną istniejącą formę Islamu, pomimo, że jest pozbawiony jego ducha.
 
 
 
Wahabizm to z całym prawdopodobieństwem najbardziej niebezpieczna sekta, jaka pojawiła się w historii ludzkości.
 
 
 
Należy wiedzieć, że samobójca wysadzający się w powietrze jest zaprogramowaną ofiarą imama, który naucza na żywo w piątek, lub w internecie.
 
 
 
Jeżeli we Francji za nielegalną uznana jest scjentologia, czy też Zakon Świątyni Słońca, dlaczego nie robi się tego samego z wahabizmem? W Rosji jest on zabroniony, ponieważ usiłuje się tam chronić Islam".
 
 
 
Zatem − podobnie jak Al Maliki − również algierski profesor prosi o uznanie tak wahabizmu jak i jego terrorystycznej saudyjskiej ojczyzny za nielegalne. Z islamskiego punktu widzenia – po raz pierwszy mamy do czynienia z silnymi reakcjami świata muzułmańskiego przeciwko sekcie pozbawiającej Islam jego duchowości.
 
 
 
Profesor  Khenchelaou był co tylko uczestnikiem  Światowego Kongresu na temat Sufizmu, który odbył się – co jest do podkreślenia – w  Mostaganem, w Algerii, a więc w państwie nienawidzącym Saudytów i Amerykanów (którym do tej pory nie udało się wywołać tam "arabskiej wiosny"). Algeria posiada duże tradycje sufickie – wystarczy przypomnieć  AbdelkaderaEl Djezairi.
 
 
 
Abdelkader El Djezairi
 
 
 
Rządzący w Algerii są świadomi, że sufizm jest odpowiedzią na terroryzm wahabizmu i usiłują go rozpowszechnić, by rzywrócić Islamowi jego duchowy wymiar. (…)
 
 
 
«On assiste à une déspiritualisation de l’islam»
 
 
 
 
***
 
 
 
 
poniżej znajduje się ciągle aktualny artykuł na temat rozprzestrzeniania się wahabizmu w Azji i reakcji rządów państw azjatyckich:
 
 
 
 
 
Azja niszczy wahabizm. Czy Europa zrobi to samo?
 
 
 
L’Asia schiaccerà il wahabismo. L’Europa invece...
 
 
 
 
Maurizio Blondet       18 listopad 2015     tłum. RAM
 
 
 
 
Rząd w Delhi zaalarmowany jest "wahabizacją" muzułmanów indyjskich.
 
 
 
W periodyku wojskowym  Indian Defence Review z sierpnia 2014, analityk,   generał Afsir Karim opowiedział w jaki sposób Saudyci starają się zdominować jak nie całkowicie usunąć inne od wahabizmu formy islamu, a mianowicie shia, sufi itd., pompując miliony petrodolarów w meczety i madrase, w których ich imamowie nauczają iż "wszyscy ci, którzy nie wyznają wahabizmu są heretykami i pójdą do piekła".
 
 
 
Wahabizm, doktryna nietolerancji i przemocy polaryzuje społeczeństwa od Bangladeshu do Pakistanu.  "Od Karachi do Kyber, milionom uczniów mówi się, że Osama Bin Laden jest męczennikiem". W Bangladeshu dochodzi do zamachów na instytucje świeckie i przeciwko kobietom - dwie partie szybko rosnące w siłę, JEI (Jamaat-e- Islami) i JMB (Jama’at ul Mujahideen Bangladesh) chcą zrobić z kraju państwo islamskie o mentalności 13 - wiecznej.
 
 
 
 W Indiach wahabizm wdarł się tak do meczetów jak i do szkół islamskich nie tylko marginalizując sufi, czyli islam indyjski, ale nawet burząc groby sufi, jak stało się to w Kashmirze. Formacje takie jak  Tablighi Jamaat i Ahle-Hadith głoszą i niekiedy wręcz zmuszają  rodziny należące do niższych klas społecznych do zawierania małżeństw pomiędzy dziećmi i do zaniechania kształcenia dziewczynek.
 
 
 
Ale nie chodzi tu jedynie o wsteczność tejże ideologii − jest  ona również  bardzo brutalna: uczy, że  indù, żydzi i chrześcijanie są poganami i należy ucinać im głowy. W roku 2001 organizacja Students Islamic Movement of India (SIMI) zadeklarowała iż dla islamistów indyjskich nadszedł czas wylansowania jihadu zbrojnego i ustanowienia kalifatu. W tym czasie powstały takie struktury tajne jak Gujarat Muslim Revenge Force, Muslim Defence Force i Islamic Defence Force mające na celu zaprawianie się do walki zbrojnej. (...)
 
 
 
 
 
 
 
W Delhi wyraźnie  oskarżają Waszyngton − jako wspólnika reżymu saudyjskiego −  o dwuznaczną politykę. "Wiele z miliardów dolarów w postaci broni, jaką CIA zaofiarowała rebeliantom afgańskim (przeciwko ZSRR)  w latach osiemdziesiątych umożliwiło za pośrednictwem Inter Service Intelligence  (wywiad pakistański)  bunty w Kashmirze i Punjabie", napisał najważniejszy indyjski analityk strategii Brahma Chellaney.
 
 
 
Chellaney dodał jeszcze, że −  "co jest paradoksem  –  Waszyngton, walkę z terroryzmem wykorzystał do zacieśnienia z Indiami więzi strategicznych". Jednym słowem, USA grały przy dwóch stolikach.
 
 
 
 
 
 
 
OBAMA, THE SERIAL INTERVENTIONIST - IT AFFECTS INDIA
 
 
 
 
Również  Dennis Ignatius, doświadczony dyplomata malezyjski (były ambasador Malezji w Londynie, Pekinie i Waszyngtonie, widzi w ekstremizmie eksportowanym przez Saudytów największe zagrożenie dla stabilności Azji Południowo-Wschodniej. 
 
 
 
Ilość młodych obywateli Indonezji i Malezji, Singapuru i Filipin, zwerbowana do partyzantki walczącej w Syrii była tak duża, że Kalifat stworzył specjalną jednostkę wojskową dla mówiących językiem Malay - Katibah Nusantara Lid Daulah Islamiyyah tjMalay Archipelago Unit for the Islamic State in Iraq and Syria.
 
 
 
Były ambasador jest zdumiony, iż obecnie, w Malezji, państwie konstytucjonalnym i demokratycznym mówi się o  wprowadzeniu "amputacji rak, kamienowaniu i krzyżowaniu" do systemu karnego. I również on wskazuje na monarchię saudyjską, która  "wydała już więcej iż 100 miliardów dolarów w przeciągu ostatniego dwudziestolecia na eksportację kultury nietolerancji, nienawiści i przemocy".
 
 
 
 
Także były premier Malezji,  Lee Kuan Yew, bez wahania oskarża ArabięSaudyjską o bycie  "pszczelą królową szerzącą w Azji terroryzm i swą trującą religię". Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Saudyci przy pomocy pieniędzy rozprzestrzeniają WMD, co nie oznacza "weapons of mass destruction", ale  Wahabis of Mass Destruction".
 
 
 
Nie wystarczą działania wojskowe, mówi,  "jeżeli zabijasz terrorystów , zabijasz tylko pszczoły robotnice. Należy uderzyć w pszczoły królowe, czyli w imamów wykrzywiających mentalność młodzieży".
 
 
 
 
Problem jest tak poważny, że premier Singapuru,  Lee Hsien Loong zwołał w czasie trwania szczytu państw Azji Wschodniej,  w kwietniu, sympozjum na temat  terroryzmu islamskiego. Wzięły w nim udział państwa członkowskie ASEAN-u (Association of Southeast Asian Nations), czyli  Brunei, Kambodża, Indonezja, Laos, Malezja, Birmania, Filipiny, Wietnam, a także Australia.
 
 
 
Jednocześnie Pekin przyjął do  SCO  (Shanghai Cooperation Organization, w którym są już  Rosja, Chiny, Kazachstan, Kirgistan, Tadzykistan i Uzbekistan ) Indie, aby w ten sposób wzmocnić koalicję przeciwko terroryzmowi wahabickiemu.
 
 
 
Jako pierwsze posunięcie konkretne, państwa szczytu EAS (East Asia Summit), państwa należące do ASEAN  (Association of Southeast Asian Nations), a także państwa członkowskie SCO  (Shanghai Cooperation Organization) powzięły decyzję o  dywersyfikacji ich źródeł zaopatrzenia energetycznego, w celu progresywnego wykluczenia Arabii Saudyjskiej jako dostawcy ropy i w ten sposób uniknięcia opłacania przez nie terroryzmu wahabickiego.  Już tego lata  Indie zastąpiły  Arabię  Nigerią,  a Chiny - Rosją.
 
 
 
Należy zauważyć w jak dużym kontraście pozostaje tego rodzaju stanowcza strategia karna w stosunku do Saudytów, w  porównaniu do podwójnej gry Europejczyków, już nie mówiąc o Ameryce. Hollande zarabia pieniądze  sprzedając broń Saudytom i trzyma z wahabitami jak chodzi o odsunięcie od władzy laickiego Assada.
 
 
 
Europa, przyłącza się do kretyńskiego amerykańskiego projektu odrzucenia Rosji jako dostawcy ropy, zamieniając ją na Qatar, poprzez rurociąg przebiegający przez Syrię  (i to jest jedna z głównych przyczyn, dla których chce się obalenia Assada).
 
 
 
W ten to sposób Europejczycy prześcigają się w sprzedawaniu wahabitom sznura, na którym wahabici któregoś dnia ich powieszą. (...)
 
 
 
Huffington Post (w artykule Christiny Lin) pisze iż agent brytyjskiego  MI6,  Alastair Crooke zaproponował użycie wahabizmu w celu osłabienia Rosji, tj minowania jej muzułmańskich mniejszości:
 
 
 
 Why Russia Perceives Syria as Its Front Line
 
 
 
Tę samą metodę proponuje periodyk marynarki amerykańskiej w stosunku do Chin:  "Deterring the Dragon" to tytuł artykułu, na temat korzyści, jakie USA uzyskałyby z ewentualnego buntu Ujgurów.
 
 
 
Deterring the Dragon … From (Under) the Sea
 
 
 
 
(...) Nawet Henry Kissinger, na łamach  Wall Street Journal, napisał, że  "zniszczenie ISIS jest pilniejsze od odsunięcia od władzy Assada, który stracił już ponad połowę terytorium swego państwa... zagwarantowanie iż ten obszar nie stanie się wiekuistym sanktuarium terrorystów  powinno mieć pierwszeństwo". (...)
 
 
 
 
 
***
 
 
 
“AMAQ” czyli nowa wersja SITE Rity Katz & Company
 
 
“AMAQ” è il nuovo SITE. Di Katz & Company
 
 
 
 
Maurizio Blondet   28 lipiec 2016   tłum. RAM

 
 
 
Mass−media głoszą, że dwaj opętani, którzy poderżnęli gardło francuskiemu księdzu staruszkowi byli  "bojownikami ISIS". Można zapytać, jakie mają na to dowody?
 
 
Otóż najtrwardszym dowodem jest rozpowszechnione  "video zrealizowane z okazji ich przysięgi wierności ISIS−owi" –  pisze  "Corriere della Sera". Przyglądnijmy mu się więc.  Co widać?  W prawym górnym rogu znajduje się logo  "Amaq News Agency", które należy – jak z powagą wyjaśniają gazety − do  agencji prasowej ISIS/Daesh.
 

 
 
Dwaj nożownicy – logo "Amaq" w prawym górnym rogu"
 
 
 
 
 
Nie mniej ni więcej, Kalif wyposażył się we własną agencje prasową− jest w posiadaniu własnej Reuters.Tu należy zauważyć, że  "Amaq"  ma bardzo szczególne powiązania z   Ritą Katz.

 
 
Amaq News Agency
 
Rita Katz
 
 
SITE Intelligence Group − Search for International Terrorist Entities
 
 
 
Wynika to z stąd, że to właśnie Rita Katz "odkryła" deklarację ISIS w sprawie autorstwa zamachu na homo−night−club w Orlando. Na jej stronie internetowej czytamy:  "atak został przeprowadzony przez bojownika Państwa Islamskiego". Po czym Katz zamieściła komunikat Kalifa zaopatrując go w logo swego  SITE.
 
 
 
 
 
 
Aktualnie jest rzeczą pewną, że wiadomośc nie jest prawdziwa. Omar Mateen nie był jihadzistą, ale jedynie zboczeńcem uczęszczającym do lokalu dla zboczeńców.
 
 
 
Ponadto, nasuwa się pytanie: czemu Kalifat – jeżeli jest obecnie w posiadaniu własnej agencji prasowej – miałby rozpowszechniać komunikaty o zamachach (nieprawdziwe zresztą) używając do tego celu Rity Katz?
 
 
 
 "Amaq" dysponuje nawet applikacją dla  Androida o nazwie  "Amaq News". Swą działalność aplikacja rozpoczęła oznajmiając:   "Od dzisiaj – po pobraniu aplikacji − będziesz mógł być na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi video".  Ale nie łudźcie się, że można ją pobrać ja przy pomocy Google Play. Nie jest to absolutnie możliwe. Można ją ściągnąć jedynie ręcznie, a zatem tylko na zaproszenie.
 
 
 
Według informacji  MSNBS – jest rzeczą prawdopodobną, że aplikacja nie  funkcjonuje "poza terrytorium kontrolowanym przez ISIS".
 
 
 
MSNBS
 
 
 
Nieosiągalna i tajemnicza aplikacja została odkryta przez  Ghost Security Group, określającą się jako:  "międzynarodowa organizacja no−profit, wyspecjalizowana w zwalczaniu terroryzmu cyfrowego przy pomocy internetu i mediów społecznościowych".
 
 
 
Dalej Ghost Security Group mówi o sobie:  "Nasza działalność polega na zbieraniu informacji w czasie rzeczywistym i informowaniu o wykryciu potencjalnych ataków terrorystycznych przeciwko rządom i obywatelom, a także spowalnianiu naboru terrorystów online oraz wyciszania propagandy nienawiści".
 
 
Ghost Security Group
 
 
 
Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z godną szacunku grupą ochotników, której działalność przypomina jednakże do złudzenia  SITE Rity Katz, również spędzającej bezsenne noce na poszukiwaniu w internecie  "podmiotów terrorystycznych".
 
 
 
W takim razie można więc zapytać – po co komu duplikat?
 
 
 
Spróbujcie sami poszukać odpowiedzi na stronie  Ghost Security Group, która jak najbardziej istnieje, a odkryjecie, że strona nie prowadzi do nikąd, jakoże wynikiem waszego poszukiwania będzie  "Firefox nie jest w stanie otworzyć adresu  www.ghostsec.org".
 
 
 
Zapytacie więc skąd wziąłem informacje na temat agencji Kalifa?
 
 
 
Sprawa jest prosta: od MEMRI.
 
 
 
Aplikacja zaoferowana ISIS−owi przez MEMRI – organ propagandy izraelskiej
 
 
 
 
MEMRI − Middle East Media Research Institute 
 
 
 
MEMRI ma swą siedzibę w  Tel Avivie. Od wielu lat zajmuje się dostarczaniem zachodnim mass−mediom tłumaczeń artykułów publikowanych w arabskich, irańskich i tureckich środkach masowego przekazu. Od pewnego czasu  MEMRI  przeobraziło sie w  MEMRI JTTM, czyli  Jihad and Terrorist Threat Monitor.
 
 
 
Jihad and Terrorist Threat Monitor
 
 
 
 
MEMRI zostało założone w roku 1988 przez dwie osoby zasługujące na o wiele większą popularność niż obecnie przez nich posiadana. Pierwszą jest  Yigal Carmon, pułkownik  Israel Defense Force (sektor wywiadu), który pracował w administracji cywilnej terytoriów okupowanych (1977 − 1982), drugą zaś –  Meyrav Wurmser, skrajna neocon, żona  Davida Wurmsera, eksponenta  American Enterprise Institute(jedna z melin neocon przygotowujących wojny dla Syjonu).
 
 
 
David Wurmser pracował również w amerykańskim  Departamencie Stanu za czasów  Busha jr. i razem z  Douglasem Feith, Elliotem Abrams, Johnem Boltonem i Richardem Perle (tu należy podkrślić iż wszyscy wymienieni osobnicy są Żydami) wypracował  "prawdziwe informacje" na temat Saddama Husseina jakoby pomagającemu Bin Ladenowi w zamachu z 11 Września. Kłamstwo, które funkcjonowało jedynie przez okres czasu niezbędny do zorganizowania amerykańskiej inwazji na Irak.
 
 
 
Ygal Carmon
 
Meyrav Wurmser
 
David Wurmser
 
American Enterprise Institute
 
 
 
 
Jak chodzi o kompetencje dziennikarskie MEMRI – mają one podobną wartość.  Brian Whitaker, korespondent  The Guardian na Bliski Wschód, nazywa MEMRI −  "maszyną izraelskiej propagandy". MEMRI  dostarcza wielu dziennikarzom zachodnim tłumaczeń na język angielski, włoski, francuski, hiszpański, itd. i jest głównym źródłem informacji na temat "terroryzmu uprawianego przez Hezbollah".
 
 
 
Brian Whitaker
 
 
 
 
MEMRI wspierane jest przez  Gatestone Institute, z którym pozostaje w łączności.  Gatestone Institutejest największym organem rozpowszechniającym najdrastyczniejsze przestępstwa popełnione przez imigrantów islamskich w Europie (gwałty, itp.). Prezydentem organizacji jest  John Bolton(były ambasador USA w ONZ), zaś współpracownikami są:   Nina Rosenwald, Naomi Perlman, Alan Dershowitz, Lord Finkelstein OBE  (Order of the British Empire),  Lawrence Kadish, Rebecca Sugar– znane postacie z kręgów brytyjskich i północnoeuropejskich Żydów.(…)
 
 
 
 
Gatestone Institute
 
John Bolton
 
ISIS App: 5 Fast Facts You Need to Know
 
 
 
 
To  Amaq połączyło maskrę w szkole w San Bernardino z ISIS, w której zamachowcami  byliSyed Rizwan Farook i Tashfeen Malik. Pinformowano wtedy, że podczas gdy terrorystka strzelała, deklarowała swą miłość do Kalifatu przy pomocy różnej treści tweetów. Również co do zamachu, o którym mowa istnieje wiele poważnych wątpliwości, które niestety nigdy nie zostaną wyjaśnione, jako że i tych zamiast ująć żywych – zastrzelono.
 
 
 
Jeden z komunikatów do ISIS kobiety zamachowca, podczas masakry brzmiał: "Kocham cię ISIS, dziękuję!"
 
 
 
Podsumowując, wydaje się, że sprawa wygląda nastepująco: "Amaq" albo zastąpi SITE, albo jest nową, dodatkową stroną internetową Rity Katz. Z całym prawdopodobieństwem, zbyt dobrze znana Katz powinna teraz zniknąć, a na jej miejsce pojawić się "Amaq". Przyszła maskra w Europie nie bedzie już relacjonowana przez Katz, ale przez "Amaq".
 
 
 
Jest  więc prawdą, że to religia wypowiedziała nam wojnę i zarządza strategią terroru w Europie. Prawdą jest również, że to ona nam tę wojnę opowiada.
 
Należy jedynie pojąć, o którą religię tu chodzi.
 
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Kuwejt " polski" JUDE F-16 ?
  http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_Fwa4HDWTkIHbtSo6vWFrJDxc9L1yBozs,w400.jpg  http://www.wykop.pl/wpis/20123477/polski-f-16-w-kuwejcie-jest-jedno-ale-to-nie-jest-
 • Talmudyczna wersja islamu
  Wahabizm, ideologia band Daesh, nazywanych w mediach talmudu też "państwem islamskim", jest talmudyczną wersją islamu.

  Ekscesywny mord Daesh znajdujemy przecież w księdze Estery

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  która zresztą należy do kanonu metod talmudu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/wybrane-tek/#Metody_walki_5

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728