Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
518 postów 1384 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Oni nas "strzegą", "strzygą" i "uczą rozumu"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

We wstępie − jak w tytule… jako że lepiej się nie da…

 

 

Bruksela wyrzuciła Szwajcarię z mega-projektu UE − Horizon 2020 − za referendum w sprawie imigracji. Bierze w nim natomiast udział Izrael i to na szeroką skalę.

 

W obecnej sytuacji Izrael może uczestniczyć we wszystkich projektach, jakie go interesują, ma dostęp do prac badawczych innych krajów i ponadto − dzięki UE − finansuje swój przemysł wojskowy i sektory, które eksperymentują  technologie represyjne używane w stosunku do mieszkańców Gazy. Można tu wyliczyć ISRAEL  AEROSPACE  INDUSTRIES (IAI)- spółka produkująca drony Heron używane do zabójstw ukierunkowanych, TECHNION – ISRAEL  INSTITUTE  OF TECHNOLOGY oraz ELBIT - dostarczający wyspecjalizowane traktory, służące do burzenia domów Palestyńczyków, itd.

 

Izraelskie prace badawcze zostaną sfinansowane przy pomocy co najmniej 425 milionów euro pochodzących z podatków jakie płacą Europejczycy.

 

 

Izrael – supermocarstwo w dziedzinie systemów bezpieczeństwa

 

Israele − superpotenza della sicurezza

http://www.nogeoingegneria.com/tecnologie/sistemi-radar/israele-superpotenza-della-sicurezza/

Portale contro le manipolazioni climatiche ed ambientali

Portal przeciwko ingerencjom w procesy klimatyczne i środowiskowe

 

 

 

www.nogeoingegneria.com    28 marzec 2016     tłum. RAM

 

 

Wydaje się, że ataki cybernetyczne i zamachy jihadzistów są ze sobą w "ścisły sposób" powiązane. Do podobnego wniosku doszła Cytegic, korporacja izraelska wyspecjalizowana w "cyber intelligence" i bezpieczeństwie systemów komputerowych, która  opublikowała sprawozdanie analizujące ataki terrorystyczne i  aktywność cyber–terroryzmu przed i po zamachach.


 

Cytegic

http://cytegic.com/

 

Cytegic Special Intelligence Update - Belgium Terror Attack   −  March 23,  2016

http://cytegic.com/wp-content/uploads/2016/02/Cytegic-Intelligence-Report-Belgium-Terror-Attack.pdf

 

 

"High−profile organizations mainly the government, media, banking and defense sectors should be on high alert for cyber-attacks in the coming weeks".

 

"W nadchodzącym tygodniu− ważne instytucje − należące do rządów, środków masowego przekazu, banków i sektora obronnego powinny być w stanie wysokiej gotowości z powodu możliwych cyber−ataków".

 

Gazety, jak np. Il Foglio sugerują konieczność zwrócenia się Europy z prośbą do premiera Netanyahu o przejęcie "zarządzania" bezpieczeństwem na kontynencie europejskim. (...) Natomiast  L'Unita namawia do zaaplikowania w Europie "modelu izraelskiego"  w odniesieniu do spraw bezpieczeństwa i pyta "czy jesteśmy do tego gotowi?".

 

Otóż świat od dłuższego czasu jest gotowy do powierzenia własnego "bezpieczeństwa" Izraelowi, można nawet powiedzieć, że już to zrobił (o czym mowa poniżej).

 

 

***

 

artykuł  − pomimo iż został napisany w roku 2007 – jest ciągle aktualny:

 

 

Izrael "czuwa" nad amerykańskim arsenałem nuklearnym

 

US Nuclear Weapons Being 'Guarded' By Israel

http://rense.com/general83/being.htm

 

 

Michael Collins Piper

 

Zwolennicy Izraela w Ameryce z pewnością ucieszyli się na wiadomość o tym, że korporacja izraelska – Magal Security Systems – będąca częściowo w posiadaniu rządu Izraela – zajmuje się aktualnie zapewnianiem bezpieczeństwa najważniejszych obiektów obrony nuklearnej jak również magazynów broni tego typu w USA.

 

Magals3

http://www.magal-s3.com/

 

Magal − obecnie największa na świecie spółka działająca w sektorze bezpieczeństwa – rozpoczęła swą karierę jako sekcja  Israel Aircraft Industries – IAI  i była kontrolowana częściowo przez rząd Izraela.

 

W ostatnich latach Magal stała się spółką notowaną na giełdzie, jednakże  IAI (a co za tym idzie rząd Izraela) są ciągle jeszcze w posiadaniu sporej ilości akcji tej cieszącej się dużym sukcesem firmy – oznacza to więc, że rząd Izraela będzie w sposób rzeczywisty kontrolował bezpieczeństwo amerykańskiej broni nuklearnej.

Zwolennicy  Izrael powiedzą, że jest to świetny pomysł, jakoże utrzymuje się, że Izrael jest najwierniejszym sprzymierzeńcem Ameryki  na świecie. Jednakże są również krytycy tej decyzji, uważający, że jest rzeczą niewłaściwą powierzenie w ręce obcego kraju, nadzwyczaj−wrażliwego bezpieczeństwa arsenału atomowego USA −  a już szczególnie − powierzenie go w ręce Izraela, który do dzisiaj oficjalnie dementuje jego zaangażowanie w produkcję tego typu broni.

 

Jakby nie było, wachlarz usług świadczonych przez spółkę Magal na całym świecie jest bardzo szeroki. Po tym jak korporacja − przy pomocy kompleksowego systemu korzystającego z super−nowoczesnej  technologii "space age" zapewniła bezpieczeństwo 90 % izraelskich granic – rozpoczął się  jej rozwój na skalę międzynarodową.

 

Trzeba zauważyć, że Magal zajmuje się nie tylko bezpieczeństwem amerykańskich instalacji nuklearnych, ale również bezpieczeństwem większości tego rodzaju struktur w Europie Zachodniej i w Azji.

 

Ponadto, firma izraelska odpowiada  za bezpieczeństwo lotniska O’Hare w Chicago i w ostatnich 15 latach dostarczyła także systemów  bezpieczeństwa dla londyńskiego Buckingham Palace – rezydencji królowej Elżbiety. Również 90 % amerykańskich więzień, chronionych przez aparaturę elektroniczną − posiada ją od spółki Magal.

 

Magal chwali się, że jej klienci na całym świecie powierzyli  jej bezpieczeństwo: granic, lotnisk, terenów przemysłowych, centrum komunikacyjnych, instalacji militarnych, zakładów karnych, agencji rządowych, posiadłości i rezydencji VIP, biurowców oraz magazynów i składowisk.

Trudno byłoby znaleźć duży kraj lub duże przedsiębiorstwo, które nie oddało w ręce fachowców z Magal bezpieczeństwa ich działalności.

Oczywiście Magal nie jest firmą małą. Podczas gdy 27 % jej obrotu to rynek izraelski, 35 % pochodzi z rynku amerykańskiego, na którym jest najsilniejsza.

Przewiduje się na przyszłość, że obecność spółki Magal w Ameryce znacznie wzrośnie, jako że firma otwarła filię również w Waszyngtonie, DC, mającą za cel promowanie jej systemów dla amerykańskich agencji federalnych i przed członkami Kongresu, którzy są odpowiedzialni za finansowanie federalne przedsięwzięć gwarantujących nadzór i bezpieczeństwo na wszystkich szczeblach: lokalnym, stanowym i krajowym.

 

Ze względu na fakt, że aktualny szef amerykańskiego Homeland Security − Michael Chertoff jest nie tylko zagorzałym zwolennikiem Izraela, ale także synem kobiety mającej bardzo silne powiązania z tym krajem – włącznie z pracą dla EL AL, izraelskich linii lotniczych – spółka Magal, w części będąca własnością Israeli Aircraft Industries, z pewnością zostanie wsparta przez kontrahentów z Waszyngtonu, mających możliwość przydzielania lukratywnych kontraktów z zakresu bezpieczeństwa.

 

Na dzień dzisiejszy Magal posiada w USA − 4 spółki od niej zależne : 2 w Kaliforni −  Stellar Security Products, Inc.  i Perimeter Products Inc., 1 w Nowym Yorku −  Smart Interactive Systems, Inc. I 1 w stanie Virginia − Dominion Wireless, Inc.

 

W ostatecznym rozrachunku spółka izraelska kontroluje 40 % światowego rynku systemów ochrony obwodowej i obecnie opracowuje projekty ochrony ropociągów.

Twierdzi się, że Magal jest zainteresowana również nadzorem wodociągów na całym świecie, a szczególnie w USA. I rzeczywiście wydaje się dąży ona do przyznania sobie monopolu na nadzór amerykańskich rezerw wodnych.

19 lipca, amerykańska Environmental Protection Agency − Agencja Ochrony Środowiska za kadencji Busha, zapowiedziała "współpracę" z izraelskim Ministerstwem Infrastruktur w celu polepszenia "bezpieczeństwa systemu zaopatrzenia w wodę w USA i w Izraelu". Jakoże Magal jest bardzo ceniona w Izraelu, łatwo można sobie wyobrazić, że to właśnie ona zajmie się czuwaniem nad amerykańskimi rezerwami wodnymi.

 

Klienci korporacji Magal−S3

 

"The following clients have purchased security systems from Magal S3, its associated companies and / or partners. This list represents only a fraction of our installations. Due to the confidential nature of the security requirements of our customers, we cannot publish names and / or site locations".

 

 

"Klienci wymienieni na liście nabyli systemy bezpieczeństwa od Magal S3, od spółek z nią stowarzyszonych i/lub od jej partnerów. Lista zawiera jedynie część zrealizowanych przez nas instalacji. Ze względu na poufny charakter wymagań naszych klientów, nie wolno nam publikować nazw i lokalizacji".

 

U.S. Air Force Bases (22), USA

USA – Federal Reserve Bank

Department of Energy, USA

• Houston Lighting & Power – South Texas Project, USA

• Los Alamos National Laboratories and Sandia National Laboratories, USA

• Louisiana Power & Light – Waterford 3 Nuclear Station, USA

• Naval Reactor Facility, USA

• New York Power Authority, USA

• Niagara Mohawk Power Corp., USA

• Omaha Public Power District, USA

• Pennsylvania Power & Light, USA

• Philadelphia Electric Co. – Peach Bottom Atomic Power Station, USA

• Portland General Electric – Trojan Nuclear Plant, USA

• Public Service Electric & Gas Co. Salem Nuclear Station, USA

• Public Service of New Hampshire – Seabrook Station, USA

• South Carolina Electric

 

Magal also helps provide ‘security’ to numerous nuclear installations throughout the world. What follows is an abbreviated list:

 

Magal pomaga także w zagwarantowaniu "bezpieczeństwa" licznym obiektom jądrowym na całym świecie. Poniżej skrót listy:

• OPG Used Fuel Facilities, Canada

• Pickering Nuclear Generation Station, Canada

• Pickering Used Fuel Facility, Canada

• Western Used Fuel Facility, Canada

• Egyptian Nuclear Research Center, Egypt

• HEW, Germany

• KWU Nuclear Research Center, Germany

• RWE, Germany

• Vattenfall, Germany

• BARC, India

• Fukishima Nuclear Power Plant, Japan

 i inne obiekty

 

PDF Magal Klienci (pełna lista) − Magal S3 − Representative Client List 6 stron pod linkiem:

http://www.magal-s3.com/contentManagment/uploadedFiles/about_Magal/Magal_reference_1115.pdf

 

 

Civil Airports, Civil Seaports, Utilities, Oil and Gas, Nuclear, Municipalities & Public Safety, Commercial & Industrial, Government, VIP Market, Roads, Bridges, Tunnels & Railways, Military, Banking, Borders

 

Lotniska cywilne, morskie porty cywilne, usługi komunalne, przesył ropy i gazu, obiekty jądrowe, bezpieczeństwo publiczne, handel i przemysł, obiekty rządowe, VIP, bazary, drogi, mosty, tunele i kolej, obiekty wojskowe, bankowość, granice

 

 

"Bezpieczny Świat"Magal Security Systems markets and applications     

https://youtu.be/TQ_hsIF19lU

 

Struktury militarne chronione przez Magal S3wg pdf:

 

Australia, (5) Bahrain - US Navy, Brazil (2), Canada, Columbia - Air Base, Germany (6), Israel, Netherlands – RAF, Peru - Storage Sites (8), Philippines – Navy,  Poland, Singapore, Spain - Bases (7), Sweden - Air Force (12), Switzerland, Thailand - Ammunition Dumps (4), Turkey - Military Camps (5), UAE, UK, US (More than 40 Sites - USAF), NATO, UN

 

http://formiche.net/2016/03/26/isis-tutti-gli-attacchi-hacker-dopo-le-stragi-di-bruxelles/

 

http://www.ilfoglio.it/esteri/2016/03/24/leuropa-chieda-a-netanyahu-di-prendere-in-mano-la-nostra-sicurezza___1-v-139771-rubriche_c162.htm

 

http://www.unita.tv/focus/siamo-pronti-al-modello-israele/

 

http://ariannaeditrice.it/articolo.php?id_articolo=13790

 

 

 

***

 

 

Bruksela zarządza nami potajemnie. Tak, jak przewidział to Kafka.

 

Bruxelles ci governa in segreto. Come previde Kafka

http://www.maurizioblondet.it/bruxelles-ci-governa-in-segreto/

(fragment)

 

 

Maurizio Blondet      23 grudzień 2015      tłum. RAM

 

 

 

Jeden z moich przyjaciół − mieszkający w szwajcarskim kantonie Ticino − powiedział mi, że nie dostanie już więcej pieniędzy z europejskiego funduszu przeznaczonego na badania naukowe, jako że Bruksela wyrzuciła Szwajcarię z mega-projektu Horizon 2020, finansowanego 80 miliardami  euro. Jest to zemsta za referendum z roku 2014, w którym obywatele Szwajcarii próbowali ustanowić pułap dla masowej imigracji.

 

Konfederacja szwajcarska, nie będąca członkiem UE − by móc brać udział w programie badań europejskich płaciła i to sporo, a mianowicie  400 milionów euro rocznie. Była członkiem parytetowym. Obecnie została wykluczona nawet z programu Erasmus. W tej chwili projektym nad którymi pracuje się w Szwajcarii − do których wcześniej dopłacała Unia − będą finansowane jedynie przez Szwajcarów. Dopóki nie wycofa się z referendum, Szwajcaria nie jest dla Brukseli częścią Europy, jest państwem-pariasem.

 

W ten to sposób Bruksela, czyli "nowa Europa" − rządzona przez biurokrację ponadnarodową robi wszystko, co może aby zniszczyć jakikolwiek przejaw woli społeczeństwa, jakikolwiek akt niepodległości narodowej, upokarzając i karząc, jak to wcześniej miało miejsce z Grecją.

 

Przypadek wydalenia z unijnego finansowania Szwajcarii jest jeszcze bardziej poważny gdy dowiadujemy się jednocześnie, że w projekcie Horizon 2020 i w wymianie informacji i odkryć naukowych bierze natomiast udział Izrael i to na szeroką skalę.

 

I pozwala się na to nie zważając na fakt, że Izrael nie jest państwem europejskim i nie otwarł swych granic ani muzułmanom, ani nikomu innemu,  a wprostprzeciwnie jak mówi o tym norma prawna zatwierdzona w styczniu 2015 roku, definiuje się on jako − "państwo żydowskie", w którym jedynie Żydzi mają prawo do pełni praw obywatelskich.

 

Od − w ten sposób określającego się państwa, biurokratyczni oligarchowie nie zażądali jednak pogwałcenia woli społeczeństwa, podczas gdy zrobili to ze Szwajcarią (która przyjmowała cudzoziemców od dziesiątków lat) − domagając się aby napluła na decyzję swego narodu, wyrażoną przy użyciu referendum - podstawy systemu demokratycznego.

 

W obecnej sytuacji Izrael może uczestniczyć we wszystkich projektach, jakie go interesują, ma dostęp do prac badawczych innych krajów i ponadto − dzięki UE − finansuje swój przemysł wojskowy i sektory, które eksperymentują  technologie represyjne używane w stosunku do mieszkańców Gazy. Można tu wyliczyć ISRAEL  AEROSPACE  INDUSTRIES (IAI)- spółka produkująca drony Heron używane do zabójstw ukierunkowanych, TECHNION – ISRAEL  INSTITUTE  OF TECHNOLOGY oraz ELBIT - dostarczający wyspecjalizowane traktory, służące do burzenia domów Palestyńczyków, itd.

 

Izraelskie prace badawcze zostaną sfinansowane przy pomocy co najmniej 425 milionów euro pochodzących z podatków jakie płacą Europejczycy.

 

 

Nowa brukselska dyktatura osiąga to, czego nie udało się nigdy zrealizować totalitarnym reżymom europejskim w przeszłości − a mianowicie − skasować Szwajcarię jako kraj prawa i wolności a także azylu dla prześladowanych z powodów politycznych i ideologicznych.

 

Kraj europejski o wielkich tradycjach − miałby zrezygnować ze swojej wolności, ponieważ "prosi go o to Europa" przy pomocy szantażu ekonomicznego,  pomimo, że nie należy on do Unii  Europejskiej, natomiast względem Izraela − który również do Unii nie należy − nie rości żadnych pretensji.

 

Jest to typowy przykład pokazujący sposób, w jaki oligarchia europejska, na którą nikt z nas nie głosował - zarządza Europą –  czyli polityka podwójnych standardów . (...)

 

http://www.eccpalestine.org/eu-funding-to-israeli-military-companies-and-institutions-through-horizon2020/

 

 

 

***

 

 

Waszyngton przysyła nam mściciela: jest nim Szubin − podsekretarz ds. Terroryzmu i Przestępstw Finansowych. "Moskwa pozostaje głównym wrogiem"

 

Washington ci manda il castigatore: “Mosca resta il nemico principale”

http://www.maurizioblondet.it/washington-ci-manda-il-castigatore-mosca-resta-il-nemico-principale/

 

 

Maurizio Blondet      7 grudzień 2015     tłum. RAM

 

 

 

 

(…)  "Adam Szubin,  podsekretarz w amerykańskim Ministerstwie  Skarbu  − ds. terroryzmu i wywiadu finansowego − ( Director of Treasury Department's Office of Foreign Assets Control ) − przyjedzie do Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii aby dyskutować na temat sankcji względem Rosji".

 

W czasie wizyty, w dniach od 7 do 10 grudnia - oświadcza dalej komunikat oficjalny Ministerstwa Skarbu USA - skoncentruje się on razem z rządami tych krajów na "aktualnie obowiązujących względem Rosji sankcjach jako odpowiedzi na jej działania destabilizujące na Ukrainie".

 

http://www.timesofisrael.com/obama-taps-adam-szubin-as-sanctions-czar/

 

 

Nigdy wcześniej nie słyszałem o Szubinie. To znak, że jest on jednym z tych, którzy rządzą naprawdę - otorbieni w "głębinach państwa amerykańskiego".  Jego dziwna funkcja sekretarza ds. terroryzmu finansowego w Ministerstwie Skarbu robi z niego coś w rodzaju policjanta  z finansowymi upoważnieniami karnymi względem niezdyscyplinowanych państw satelitów USA. Bycie na stanowisku kierującego Wywiadem Finansowym oznacza, że ma on pod kontrolą centrale typu SWIFT, czyli izby rozliczeniowe (w których są rejestrowane wszystkie transakcje bankowe, prawdopodobnie także te niejawne), które eurokraci otwarli szeroko dla amerykańskich organów wywiadowczych, od CIA poprzez FBI do NSA. No cóż, trzeba przecież "walczyć z terroryzmem", a my jesteśmy sojusznikami Superpotęgi.

 

To nic, że ładuje ona nos w płatności naszych przedsiębiorstw, odkrywa nasze tajemnice przemysłowe czy ekonomiczne, to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia. USA robią to aby ochronić nas od globalnego terroryzmu, które same stworzyły.

 

 

Do Europy − Adam Szubin przyjeżdża przede wszystko po to by dać burę, rozkazywać i grozić, jako że zaistniały obecnie wyraźne oznaki niezdyscyplinowania. Jako przykład może posłużyć włoski premier Matteo Renzi, który nie ma zamiaru angażowania włoskich sił zbrojnych w Syrii w celu "bombardowania ISIS", a tym samym utrudniania Rosjanom pokonania ulubionych terrorystów Zachodu. Ze sporą odwagą Renzi powiedział rzecz ryzykowną: "Nie mam zamiaru gonić za czyimiś bombami - jedyna rzecz, której należałoby unikać w Syrii to pomnażanie się reakcji spot− bez podejścia strategicznego".  (...)

 

W Niemczech, gdzie Merkel zarządziła niemiecką misję wojskową w Syrii, dojdzie prawdopodobnie do zaostrzenia sankcji, jednakże również tam pojawiają się sprzeciwy ze strony sektora przemysłowego i jej własnej partii. Także w sprawie sankcji  Renzi wyraził się dobitnie mówiąc, że szkodzą one gospodarce włoskiej. (...)

 

Szubin  to ten, który w połowie listopada zamroził aktywy  rozmaitym osobistościom rosyjskim i jednemu z ważnych banków za "ich rolę w transakcjach  przeprowadzanych przez rząd syryjski". Wtedy Szubin zadeklarował: "USA będą uderzać wytrwale w finanse wszystkich pomagających Assadowi w pogwałcaniu praw narodu syryjskiego".

 

Obecnie, "narracja" jak powyżej rozpada się pod uderzeniami rzeczywistości , nawet najbardziej nieuważni widzą, że to Rosja zwalcza ISIS, razem z Assadem, natomiast Turcja (sprzymierzeniec NATO) zestrzeliwuje rosyjskie samoloty - rzecz, której by się nie dopuściła bez zgody Ameryki.

 

 

http://www.7sur7.be/7s7/fr/1505/Monde/article/detail/2547792/2015/12/05/La-Russie-accuse-Washington-de-couvrir-le-trafic-de-petrole-de-l-EI.dhtml

 

 

Amerykańska dezinformacja usiłuje przeforsować opowieść według której "to Assad finansuje ISIS i kupuje od niego ropę". Jednakże nawet prasa izraelska napisała, że to Izrael jest największym nabywcą ropy wydobywanej przez ISIS i że Kalifat sprzedaje ją Izraelowi za 15-18 dolarów za baryłkę. (...)

 

http://www.globes.co.il/en/article.aspx?did=1001084873

 

 

Kto urzęduje w "amerykańskim" Ministerstwie Skarbu

 

Jest rzeczą interesującą − analiza personelu Ministerstwa Skarbu USA, kiedy zarządzał nim Timothy Geitner, tzn. do roku 2013:

 

Who Controls the Treasury Department?

http://thezog.info/who-controls-the-treasury-department/

 

U.S. Treasury Department:

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Department_of_the_Treasury

 

Timothy F. Geithner (Jewish spouse: Carole M. Sonnenfeld) – Secretary of the Treasury

http://www.treasury.gov/about/Pages/Secretary.aspx

 

 

Neal S. Wolin (Ashkenazi Jew) – Deputy Secretary of the Treasury

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/wolin-e.aspx

 

 

Rosa G. “Rosie” Rios (Southern European) – Treasurer of the United States

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/rios-e.aspx

 

 

Mark A. Patterson (Ashkenazi Jew) – Chief of Staff to Secretary of the Treasury

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/patterson-m.aspx

 

 

Matthew Kabaker (Ashkenazi Jew) – Deputy Assistant Secretary, Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Matthew_Kabaker

 

 

Lewis A. “Lee” Sachs (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Lee_Sachs

 

 

Gene B. Sperling (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Gene_Sperling

 

 

Lewis Alexander (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.nydailynews.com/money/2009/03/18/2009-03-18_bailed_out_bank_citigroups_chief_economi.html

 

 

Richard L. “Jake” Siewert, Jr. (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Jake_Siewert

 

 

Jeffrey A. Goldstein (Ashkenazi Jew) – Under Secretary for Domestic Finance

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/goldstein-e.aspx

 

 

Michael S. Barr (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Financial Institutitions

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Michael_S._Barr

 

 

Mary J. Miller (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Financial Markets

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/miller-e.aspx

 

 

Timothy Massad (Ashkenazi Jew) – Acting Assistant Secretary for Financial Stability

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/Massad-e.aspx

 

 

Richard Gregg (Ashkenazi Jew) – Fiscal Assistant Secretary

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/gregg-e.aspx

 

 

Alan B. Krueger (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Economic Policy

http://en.wikipedia.org/wiki/Alan_B._Krueger

 

 

George W. Madison (Sub-Saharan African) – General Counsel

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/madison-g.aspx

 

 

Lael Brainard (Ashkenazi Jew) – Under Secretary for International Affairs

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/brainard-e.aspx

 

 

Charles A. Collyns (Northern European) – Assistant Secretary for International Finance

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/collyns-e.aspx

 

 

Marisa Lago (Southern European) – Assistant Secretary for International Markets and Development

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/lago-e.aspx

 

 

Kim N. Wallace (Sub-Saharan African) – Assistant Secretary for Legislative Affairs

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/wallace-e.aspx

 

 

Daniel M. Tangherlini (Southern European) – Assistant Secretary for Management, Chief Financial Officer, and Chief Performance Officer

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/tangherlini-p.aspx

 

 

Jenni R. LeCompte (Northern European) – Assistant Secretary for Public Affairs

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/lecompte-e.aspx

 

 

Michael F. Mundaca (Southern European) – Assistant Secretary for Tax Policy

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/mundaca-e.aspx

 

 

David S. Cohen (Ashkenazi Jew) – Under Secretary for Terrorism and Financial Intelligence

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/cohen-e.aspx

 

 

S. Leslie Ireland (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Intelligence and Analysis

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/ireland-e.aspx

 

 

Daniel L. Glaser (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Terrorist Financing

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/glaser-e.aspx

 

 

Adam J. Szubin (Ashkenazi Jew) – Director, Office of Foreign Assets Control

http://www.treasury.gov/about/organizational-structure/Pages/szubin-e.aspx

 

 

Eric Hampl (Ashkenazi Jew) – Director, Treasury Executive Office of Asset Forfeiture

(no photo available)

 

James H. Freis, Jr. (Ashkenazi Jew) – Director, Financial Crimes Enforcement Network

http://www.fincen.gov/about_fincen/pdf/bio_director.pdf

 

 

Donna J. Gambrell (Sub-Saharan African) – Director, Community Development Financial Institutions Fund

http://www.cdfifund.gov/who_we_are/director/bio_dgambrell.asp

 

 

Douglas H. Shulman (Ashkenazi Jew) – Commissioner, Internal Revenue Service (IRS)

http://www.irs.gov/irs/article/0,,id=98192,00.html

 

 

John E. Bowman (Ashkenazi Jew) – Director, Office of Thrift Supervision (OTS)

http://www.ots.treas.gov/?p=ActingDirector

 

 

John Walsh (Northern European) – Acting Comptroller, Office of the Comptroller of the Currency (OCC)

http://www.occ.treas.gov/about/leadership/biographies/bio-john-walsh.html

 

 

David A. Lebryk (Northern European) – Commissioner, Financial Management Service (FMS)

http://www.fms.treas.gov/aboutfms/lebryk_bio.html

 

 

Van Zeck (Northern European) – Commissioner, Bureau of the Public Debt

http://www.publicdebt.treas.gov/whoweare/people.htm

 

 

Neil M. Barofsky (Ashkenazi Jew) – Special Inspector General, Troubled Asset Relief Program (TARP)

http://www.sigtarp.gov/about_ig.shtml

 

 

Kenneth R. Feinberg (Ashkenazi Jew) – Special Master for Executive Compensation

http://online.wsj.com/article/SB124416737421887739.html

 

 

(...)  W powyższym towarzystwie − Szubin był dyrektorem  biura ds. kontroli aktywów zagranicznych.  Teraz stał się jeszcze potężniejszy i jak zapowiedziano przyjeżdża do Europy dawać lekcje. (...)

 

 

 

 

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

 

 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930