Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
492 posty 1282 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Cała prawda o "Białych Kaskach" w Syrii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sieci dostępne jest video z egzekucją Syryjczyka, dokonaną przez rebeliantów. Kat odczytuje wyrok i strzela do skazanego. W kilka sekund póżniej "White Helmets" zabierają ciało zabitego i odchodzą jak gdyby nic szczególnego się nie wydarzyło.

  

 
Cała prawda o "Białych Kaskach" w Syrii
Chi sono (davvero) gli elmetti bianchi
 
 
 Matteo Carnieletto   7 październik  2016      tłum. RAM


 
 
 
Wiele mówiło się w ostatnich miesiącach o "Białych Kaskach".() Dziś kandyduje się ich nawet do pokojowej nagrody Nobla. Ale zagłębiając się w ich historię a także poznając ich założyciela, odkrywa się całkowicie inną od przedstawianej − rzeczywistość.

 
The White Helmets 
Syrian Civil Defense – The White Helmets
 
 
Twórcą "Białych Kasków" jest James Le Mesurier, były oficer wojsk brytyjskich, doradca UK Foreign and Commonwealth Office. Pracę w Syrii rozpoczął w roku 2011, w tym samym czasie kiedy rozpoczynały się tzw. "arabskie wiosny". W wywiadzie dla włoskiego Il Foglio, Le Mesurier powiedział:
"Pracowałem we swszystkich strefach konfliktów na Bliskim Wschodzi  i mogę stwierdzić, że standardowe podejście rządów, które chcą stabilizacji państw upadłych lub chwiejnych − to ich demokratyzacja, prawidłowe zarządzanie i wzmacnianie bezpieczeństwa. (…) Cała moja kariera została poświęcona tego rodzaju akcjom".

 
James Le Mesurier
 
 
 
w artykule z dnia 16 sierpnia 2016o sylwetce James'a Le MesurieraMaurizio Blondet pisze:
 
 
(…) Kim jest James Le Mesurier, założyciel "Białych Kasków"?
 
Opisuje się go jako nonkonformistę i bohatera, który w cudowny sposób pojawia się tam,  gdzie jest właśnie potrzebny, tj. również kiedy zaistniała potrzeba stworzenia syryjskiej obrony cywilnej – czyżby przez przypadek − na kilka miesięcy przed "atakiem z użyciem broni chemicznej" w Ghuta, w sierpniu 2013 – co zostało zdemaskowane jako false flag − podobnie zresztą jak inne oskarżenia wobec rządu Syrii, mające za cel narzucenie "No Fly Zone". (…)
 
Le Mesurier jest absolwentemAkademii Wojskowej w Sandhurst (UK), został także odznaczony przez Elżbietę II medalem. Pracował w Bośni i awansował do funkcji koordynatora wywiadu NATO w Kosowie. Opuścił wojsko w roku 2000 i zaczął pracować dla ONZ jako wiceszef agencji doradczej ds. "bezpieczeństwa i sprawiedliwości", w tym również w Kosowie. Następnie pojawił się w Jerozolimie, pracując na rzecz realizacji porozumień z Ramallah, później w Bagdadzie – jako specjalny doradca irakijskiego ministra sprawa wewnętrznych, jeszcze później w Zjednoczonych Emiratach Arabskich –  podczas szkolenia sił chroniących złoża gazu, wreszcie – w Libanie, w trakcie trwania wojny w roku 2006. W roku 2005 został mianowany wiceprezydentem − ds.Special Projects −spółki najemników Olive Group, zaś w roku 2008 stał sie dyrektorem Good Harbour International − obydwie instytucje mają siedzibę w Dubai.
 
 
Olive Group
Good Harbour International
http://www.ghiconsulting.net/
 
Le Mesurier założył także Mayday Rescue, spółkę "non profit", mającą za cel realizację szkoleń i akcji ratunkowych podczas konfliktów cywilnych. Z biografii wynika, że postała w roku 2014. (...)
 
 
 
Śmierdzące fałszowanie wspólników terrorystów
LOSCA FALSIFICAZIONE DEI COMPLICI DEI TERRORISTI
                                                                                          
 
 
Działalność Le Mesuriera jest bardzo podobna do zajęć Amerykanina Roberta L. Helvey'a, aktywnego w strefach kryzysowych, będącego "specjalistą w akcjach tajnych", który część swojego życia poświęcił na "demokratyzowanie" państw i "tworzenie ich bezpieczeństwa".Helvey – jak opisuje książka "Rivoluzioni S.p.a."− Alfreda Macchi – "pojawia się często w najrozmaitszych miejscach na świecie, wszędzie tam, gdzie przygotowuje się przewroty i rewolucje – w Birmanii, w Chinach, w Serbii i Tajlandii". Tak Le Mesurier, jak i Helvey są ex wojskowymi i obydwaj są zatrudnieni przez USA na terrytoriach kryzysowych.
 
Robert L. Helvey
 
 
Finansowani przez USA
 
Od roku 2013 "Białe kaski" są sfinansowane przez USAID (The United States Agency for International Development) na kwotę 23 milionów dolarów. Jak informuje Business Insiderprawą ręką odpowiedzialnego za "white helmets" w Syrii jest Zouheir Albounni, pracownik USAID.
 
The United States Agency for International Development (USAID)
 
 
 
Oprócz tego, na organizację łoży również Wielka Brytania, Japonia, Dania i Niemcy.
 
Należałoby więc postawić pytanie: czy w sytuacji, kiedy ONG utrzymywana jest przez rządy aktywne – w taki czy inny sposób w konflikcie syryjskim – jej działalność może być super partes? Nie wydaje się przecież, że jest to możliwe.
 
Poza tym "Białe kaski" działają jedynie w strefach kontrolowanych przez rebeliantów, dlatego jest rzeczą błędną nazywanie ich "syryjską obroną cywilną". Gdy przegląda się ich stronę internetową, w sektorze o nazwie"Broken promises" − "white helmets" przypominają, że ONZ kilkakrotnie obiecywała interwencję w Syrii, przeciwko Assadowi i nigdy tej obietnicy nie dotrzymała. Sugeruje się, że obietnica, o której mowa, powinna być zrealizowana − "przy użyciu siły, tak by móc chronić cywilów". Innymi słowy – wypowiadając wojnę rządowi syryjskiemu.
 
Broken promises
To, co zastanawia w historii organizacji, to dwuznacznna rola USA, jej sponsora. W kwietniu, USA nie wpuściły na swoje terrytorium Raeda Saleha, odpowiedzialnego za ONG  w Syrii.
Raed Saleh
 
Po przylocie Saleha do Waszyngtonu – amerykańskie władze zakomunikowały mu, że jego wiza jest przedawniona. Dlaczego tak się stało, nie wiadomo. Kilka dni po zajściu, dziennikarze zwrócili się do Marka Tonera, rzecznika prasowego Białego Domu tymi słowami: "Przecież zarządzacie "białymi kaskami", będziecie ich dalej sponsorować – czemu więc odmówiliście wizy ich leaderowi? To przecież bezsensowne!". Na co Toner wybełkotał, że "nie można dyskutować na temat każdej pojedynczej wizy", po czym zmieniając ton i zaczął  wychwalać ONG oraz dodał: "Daliśmy im 23 miliony dolarów".
W jeszcze bardziej niejasny sposób tłumaczył wydarzenie John Kirby z Departamentu Stanu. (…) Nie wiadomo więc z jakiego powodu wiza Saleha została unieważniona.
"Białe Kaski" podobają się Hillary Clinton
Laura Rosenberg Foreign Policy Advisor  Hillary Clinton, 19 sierpnia napisała na Twitterze: "Kiedy bomby spadają jak deszcz – oni wybiegają im naprzeciw − Zafascynowana 'Białymi Kaskami' oraz innymi pomagającymi tym, którzy są w potrzebie".
Laura Rosenberger Fulfilling Her Lifelong Purpose as Foreign Policy Advisor
 
 
Na tweet odpowiedziała natychmiast Clinton – co podkreśla rozradowana (również na Twitterze) − “The Syria campaign” – medialny organ "white helmets" .
The Syria Campaign
 
Cele Clinton pozostają zawsze takie same: "Assad must go", a jedynym sposobem na to jest wojna − co jest także opinią "Białych Kasków".
Jak powstaje marka
(…) Wizerunek organizacji "The White Helmets" ma ścisłe powiązania z angielską agencją "Purpose", której mottem jest zdanie "We create brands”
 
Purpose - We build brands
 
Tim Dixon, kierujący europejskim sektorem "Purpose" jest współzałożycielem "The Syria Campaign" – medialnego organu "białych kasków".
 
Tim Dixon
 
 
Wśród założycieli “The Syria campaign” znajdują się Fundacja Rockefellera i Asfari Foundation. Jest rzeczą znaną, że Ayman Asfari wielokrotnie powtarzał, iż Assad powinien opuścić Syrię.
 
The Asfari Foundation 
 
Ayman Asfari
 
Jak "Białe Kaski" mogą akceptować tego rodzaju sponsorów, kiedy na stronie internetowej  “The Syria campaign” – figuruje deklaracja: "Jesteśmy dumni z naszej niezależności i nie przyjmujemy pomocy finansowej od rządów lub stron zaangażowanych w konflikt syryjski"?
 
 
"Białymi Kaskami" zajmuje się nie tylko strona “The Syria Campaign”. Robi to także "Avaaz", mający ścisłe powiązania z opisaną powyżej agencją "Purpose".
 
 
Avaaz
 
Współzałożycielem tak "Avaaz" jak i "Purpose" jest Jeremy Heimans.
 
Jeremy Heimans
 
 
 
Według The Guardian – "Avaaz" jest najbardziej wpływową siecią aktywistów jaka istnieje na świecie a wśród jej założycieli znajduje się także Eli Pariser, który pełni  ponadto funkcję Advisory Board Member"Open Society" Georga Sorosa.
 
Eli Pariser
MoveOn.org
 
Współpracownikiem "Avaaz" był także Pedro Abramovay, dyrektor naczelny agencji "Open Society" w Ameryce Łacińskiej.
 
Pedro Abramovay
 
 
W przeszłości "Avaaz" uważany był za organizację podlegająco bezpośrednio Sorosowi.
 
Czy "Białe Kaski"są uzbrojone?
 
Le Mesurier mówi: "Na początku naszej działalności w Syrii rozdawaliśmy ogromne ilości różnego sprzętu … i pamiętam, że dziękowano nam, zwłaszcza za komputery i inną aparaturę służącą do nawigacji w Internecie". Tak być powinno, jako że "Białe Kaski" zajmują się ponoć jedynie obroną a nigdy atakiem. Jednakże gdy wyszukuje się video na You Tube, bardzo często widać, że w rękach ratowników znajduje się broń, a także fakt, że przebywają oni w towarzystwie ugrupowań radykalnych, takich jak AlNusra.
 
 
I nie tylko to jest dziwne. W sieci dostępne jest video, na którym zarejestrowana jest egzekucja Syryjczyka, dokonana przez rebeliantów, prawdopodobnie należących do AlQaedy. Video jest podobne do tych, które realizuje  ISIS, chociaż niskiej jakości. Kat odczytuje wyrok i strzela do skazanego. W kilka sekund potem, pojawiają się"Białe Kaski", by zabrać ciało zabitego i odchodzą jak gdyby nic szczególnego się nie wydarzyło.
 
Video pod linkiem:
 
() Ekspozycja medialna "Białych Kasków" jest niezwykle duża. Ponadto, Washington Post opublikował apel Raeda Saleha, ich syryjskiego dowódcy, w którym prosi o zakończenie bombardowań z użyciem barrel bombs poprzez ustanowienie nofly zone. Jest to dokładnie to samo, czego od lat domagają się USA i ich sojusznicy, a służy to jedynie rebeliantom.
 
 
Stop the ‘barrel bombs’ in Syria
 
 
Ze wszystkiego, o czym mowa, najbardziej zadziwiająca jest pełna synchronizacja "Białych Kaskówz politykami, rządami i fundacjami, które zrobiły wszystko, co było w ich mocy by zdestabilizować i rozczłonkować Syrię.
 
Tak więc, czy aby na pewno Syryjczycy potrzebują tego rodzaju obrony cywilnej?

 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829