Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
453 posty 1174 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Zabójstwo ks. Hamela: w Izraelu ktoś o tym wiedział

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wg. Times of Israel, spółka Alona Arvatza - IntSights Cyber Intelligence z siedzibą w Herzliya - przechwyciła komunikaty, jakie dwaj mordercy ks. Hamela wymieniali między sobą kilka miesięcy wcześniej.

  

Pentagon zapłacił za fałszywe video AlQaedy.(Były również wcześniejsze)

 
Pentagono ha pagato per falsi video di Al Qaeda. (Più altri falsi)
 
 
Maurizio Blondet    4 październik 2016     tłum. RAM
 
 
 
W latach 2007 2011, Pentagon zawarł z angielską spółką public relations Bell Pottinger sowicie opłaconą umowę na wyprodukowanie fałszywych video AlQaedy. Londyńskiej agencji zapłacono za to 540 milionów dolarów.
 
O fakcie opowiedział z dumą Martin Wells, odpowiedzialny za video redaktor: "Podczas rewizji i przeszukań w (irackichdomach żolnierze amerykańscy potajemnie podrzucali nasze CD". Oprócz'autentycznych' video AlQaedy ("ukazująych ją w złym świetle"), agencja fabrykowała także fałszywe jihadistowskie biuletyny informacyjne, których treść  trafiała do arabskich dzienników telewizyjnych i wideoklipów reklamowych opowiadających o milicjach islamskich.
 
Bell Pottinger
 
 
 W jakim celu podobny proceder, zapyta ktoś?  Cel miał być wg. Wellsa całkowicie legalny i uczciwy, ponieważ jak powiedział − Pentagon identyfikował w ten sposób adresy  IP osób oglądających wyżej wymienione "komunikaty Al−Qaedy", rozpowszechniane często przez arabskie telewizje lub strony internetowe. Miały one jakoby służyć do wyłapywania kandydatów na terrorystów, po to by ich następnie unieszkodliwiać. Ale któż wie czy nie po to by ich przyciągać do tego rodzaju ideologii i nie werbować?

Trzeba powiedzieć, że prawdopodobnie CNN, RAI, Mediaset czy inne TV często traktowały je na poważnie i używały dla swych serwisów informacyjnych. Być może także Rita Katz powtarzała je na swym SITE. Fałszywe nagrania Al−Qaedy mogą zostać użyte dla niezliczonej ilości celów.
 
SITE Intelligence Group
 
Rita Katz
 
Video, o których mowa zostały wyprodukowane w Iraku, dokładnie w Camp Victory, bazie amerykańskich sił zbrojnych w Bagdadzie, gdzie angielscy producenci razem z irakijskimi aktorami (prawie że 300 osób), pracowali w ścisłej współpracy z Pentagonem i CIA. Na pytanie w jaki sposób postępowano by pokazać Al−Qaedę w złym świetle, Wells odpowiada: "Staraliśmy się podkreślać nieuzasadnioną jej brutalność". Po czy dodaje: "Jednakże później, w głębi mojego sumienia, sam siebie pytałem, czy to co robiliśmy było uczciwe".
 
Fake news and false flags: How the Pentagon paid a British PR firm $500M for top secret Iraq propaganda
 
 
Cała ta dziwna sprawa została odkryta w nastepstwie śledztwa przeprowadzonego przez The Bureau of Investigative Journalism, organizację no−profit, finansowana przez dwoje miliarderów o pochodzeniu południowoafrykańsko – brytyjskim. (…)
 
The Bureau of Investigative Journalism
 
 
 
Terrorystami Daesh okazali się francuscy wojskowi
 
23 września, we Francji, odkryto następną dziwną okoliczność. Robotnicy wysłani by oczyścili z chwastów teren wokół kościoła w Saint−Hilaire des Grottes − po nieudanych próbach otwarcia bramy ogrodzenia przy pomocy kluczy, które otrzymali – wchodzą doń wykorzystując wejście od tyłu i dostrzegają trzech mężczyzn, którzy na ich widok wsiadają w pośpiechu do białej, nieoznakowanej furgonetki i szybko odjeżdżają. Pośpiech jest bardzo podejrzany, więc pracownicy wzywają policję, która znajduje w pobliskiej grocie (jak piszą gazety) "sztandar Daesh, materiały audio i video i gazety w języku arabskim, a także agregat prądotwórczy".
 
Pojawia się więc pytanie, czy nie chodzi o komórkę terrorystyczną przygotowującą zamach? Na miejscu zajścia przyjedża się policja narodowa, żandarmi, prefekt Saumur, prokurator, policjanci z laboratoriów sądowych – niesamowita ilość samochodów, która alarmuje okolicznych mieszkańców.
 
Wkrótce zagadkę wyjaśniono – o ile można wierzyć w tłumaczenie. Prefekt pytający generała dowodzącego Szkołą Wojskową w Saumur (EMS), otrzymuje nastepującą odpowiedź: "Materiał został zdeponowany w grocie przez wojskowych podczas ćwiczeń centrum wojskowego, w ramach obrony przed zagrożeniami nuklearnymi – bakteriologicznymi − chemicznymi . Jako teren ćwiczeń szkoleniowych są używane groty". Policji o niczym nie poinformowano.

 
 
Poseł Francois Asselineau, należacy do partii UPR nie jest bynajmniej usatysfakcjonowany wyjaśnieniem i stawia rządowi następujące pytania:

"Czy rutynowe jest przeprowadzanie ćwiczeń wojskowych w opuszczonych jaskiniach? Jeżeli doprawdy chodziło o ćwiczenia wojskowe, to jak należy tłumaczyć ucieczkę trzech osób z miejsca zajścia? Do czego potrzebne są sztandary Daesh i gazety arabskie w kontekście szkoleń odnoszących się do dekontaminacji nuklearnej, radiologicznej, chemicznej czy bakteriologicznej? Skąd wojskowi biorą tego rodzaju sztandary? W jaki sposob szkoła wojskowa zaopatruje się w sztandary Daesh? Czy również inne organy państwowe dysponują sztandarami ISIS i do jakiego celu to służy?".

 
 
Czy aby ostatnie pytanie posła nie było "tendencyjne"?  7 stycznia 2015, w Paryżu, po co tylko zakończonej masakrze w Charlie Hebdo, zabójcy, czyli bracia Kouachi (na pewno byli to oni, ponieważ jeden z nich pozostawił swój dowód osobisty!) w Rue du Meaux zamienili samochód (w dzielnicy zamieszkiwanej przez dużą wspólnotę żydowską); ukradli Clio i zniknęli. Stary samochód pozostawili przed cukiernią  Patistory, której właściciele, małżeństwo Bellaiche organizuje zbiórkę funduszy dla armii izraelskiej.  Cóż, także w samochodzie porzuconym przez braci Kouachi znajdowała się flaga Daesh.
 
Świadkowie wydarzeń tego tragicznego poranka byli uderzeni widokiem terrorystów "w pewnym wieku" i w uniformach "czarnych, wojskowych, posiadali także obuwie wojskowe". Podcza gdy odchodzili krzyczeli do obserwujących: "Powiedzcie mass−mediom, że to Al−Qaeda walczy w Yemenie".
 
Nie jest rzeczą bardzo prawdopodobną, że rząd premiera Vallsa odpowie na pytania posła Asselineau.

 
 
Masakra w Nicei: również tam miała się odbyć symulacja zamachu
 
14 lipca terrorysta  Mohamed Lahouaiej-Bouhlel (biseksualny casanova, ktory nagle stał się zagorzałym wahabitą!) zabił 84 osoby. Użył do tego wynajętej ciężarówki Renault. Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych zabroniło wypowiadania się firmie, od której 19 tonową ciężarówka została przez zabójcę wynajęta. Ciało terrorysty, po odbytej autopsji, nie zostało oddane rodzinie. Rejestracje video dotyczące zajścia zostały utajnione. Jak widać rząd francuski nie spieszy się by sprawę wyjaśnić.
 
Francuska strona internetowa "PANAMZA"odkryła jeszcze jedną interesującą rzecz w związku z masakrą. Otóż w Nicei miał sie odbyć międzynarodowy kongres, zorganizowany przez Boaza Ganora, Izraelczyka, eksperta ds. antyterroryzmu, założyciela instytucji o nazwie The International Institute for Counter-Terrorism (ICT), z siedzibą w Herzliya, miejscowości gdzie znajduje się także "uniwersytet Mossadu". Miała to być okazja do zademostrowania i sprzedaży systemów bezpieczeństwa i nadzoru, jako że Izrael dysponuje w tym zakresie znaczącym know−how. Kongres był planowany początkowo na grudzień 2015, poźniej data została ustalona na 2 lutego 2016, aby ostatecznie zostać przelożonym na rok 2018.
 
Boaz Ganor
 
The International Institute for Counter-Terrorism (ICT)
 
Interdisciplinary Center Herzliya (IDC)
 
 
 
Należy zauważyć, że impreza miała się odbyć we współpracy z rządem Hollande'a, a dokładniej mówiąc z udziałem agencji rządowej o nazwieHaut Comité Français pour la Défense Civile (HCFDC),pod patronatem francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych oraz Secrétariat Général de la Défense et de la Sécurité Nationale (SGDSN).
 
Ponadto, aż trudno w to uwierzyć – podczas planowanego kongresu made in Izrael – czyli Nice Global Forum – była przewidziana symulacja sytuacja zamachu. Scenariusz został opracowany wspólnie przez agencję izraelską i wyżej wymienione francuskie organizmy ministerialne, wg. którego sprawcami miała być grupa zamachowców francuskich obcego pochodzenia.
 
 
Szczegóły symulacji można przeczytać pod linkiem:
 
SCENARIO / SIMULATION
 
Symulacji nie było. Kto wie, czy nie odnaleziono by znowu sztandarów Daesh. Nie zapominajmy, że w Nicei, w wieczór zamachu – co za dziwny zbiego okoliczności – był obecny "niemiecki" dziennikarz, Richard Gutjahr, mąż Einat Wilff, ex−posłanki izraelskiej, pracownika wywiadu wojskowego państwa Izrael.

 
 
Zabójstwo ks. Hamela: w Izraelu ktoś o tym wiedział
 
22 lipca Adel Kermiche i Abdel-Malik Petitjean, dwaj bardzo młodzi islamiści poderżnęli ks. Hamelowi gardlo w jego kościele w Normandii. Czy uwierzycie, że niewielka izraelska spółka start−up przechwyciła komunikaty, jakie dwaj mordercy wymieniali między sobą przy pomocy rosyjskiego zaszyfrowanego komunikatora internetowego – Telegram. Przedsiębiorstwo założone przez Alona Arvatza nazywa się IntSights Cyber Intelligencei ma siedzibę w Herzliya
 
Tak więc w niewiarygodny sposób – Alon Arvatz zidentyfikował coś w rodzaju "grupy zwolenników Państwa Islamskiego bedącej w kontakcie" na platformie Telegram, na której 500 aktywistów rozmawia ze sobą i wymienia projekty. Jest to ugrupowanie nie do przeniknięcia – można do niego wejść jedynie wtedy, gdy jest się zaprezentowanym przez jej członków. Pomimo tego, młodzieńcowi z Herzliya udało się. Kto wie, czy go nie utworzył?
 
IS plans to hit US air bases in Mideast, warn Israelis who accessed IS web group
 
IntSights Cyber Intelligence
 
Jak opowiada w artykule dla Times of Israel, sam Alon Arvatz – ktoś w sposób anonimowy, dla tejże tajnej "grupy" zamieszcza "listę celów określonych w sposób maksymalnie precyzyjny, wraz z apelem aby w nie uderzyć". Wśród tych celów znajdował się ks. Hamel – mówi dziś Izraelczyk.

"The Israeli company, which is run by former IDF intelligence officers, told the TV station the Islamic State uploads potential targets to the group, and in recent months some of the targets have been hit by individuals claiming allegiance to the terror organization.

 

One such target presaged in the Telegram group was the church in Normandy, France, where local priest Father Jacques Hamel, 85, wasmurdered by jihadists on July 26. The call to carry out the attack in Normandy was issued via the Telegram group a few months ago, said Intsights Alon Arvatz".

 
 
Oczywiście, piszący odcinają się od tego rodaju podejrzeń, będących nienawistnymi symptomami straszliwego antysemityzmu. W związku z tym mamy zamiar opowiedzieć jeszcze jedno wydarzenie, gdyby komuś pozostało nieznane.

 
 
Belgijscy policjanci przemycają nielegalnych imigrantów
 
21 września policja francuska zablokowała w okolicach Nieppe, na granicy z Belgią − furgonetkę z 13 nielegalnymi imigrantami. Usiłowano wwieź ich do Francji. Ku wielkiemu zdziwieniu francuskich agentów  − kierowcami byli ich koledzy, policjanci belgijscy. Usprawiedliwili sie mówiąc, że robią to na polecenie ich zwierzchników i dodali, że nie jest to pierwsza operacja tego rodzaju a wprost przeciwnie, że w tego rodzaju misjach uczestniczyli wiele razy podczas wcześniejszych miesięcy.

 
 
Nord : deux policiers belges convoyaient des migrants de la Belgique vers la France
 
 
 
Wg. Le Figaro, Cazeneuve, francuski minister spraw wewnetrznych wezwał do siebie ambasadora Belgii w celu wyjaśnienia sprawy, jednakże władze belgijskie zaprzeczyły temu, twierdząc, że relacje z Paryżem są zawsze przyjacielskie, nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a współpraca w zwalczaniu terroryzmu postępuje naprzód dostarczając obu stronom satysfakcji. (…)
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 
 
 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031