Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
400 postów 1044 komentarze

GEOPOLITICA & DINTORNI – Włoski punkt widzenia

RAM

Al-Qaeda i amerykańska agencja IntelCenter

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

10 września 2016, włoski dziennikarz, eseista i bloger Maurizio Blondet przypomniał bardzo ciekawy artykuł Paula Josepha Watsona - z roku 2007 - na temat Al-Qaedy i amerykańskiej agencji IntelCenter. Artykuł nie zestarzał się ani trochę.

 

Powrócił Al Zawahiri − Katz
E’ TORNATO AL ZAWAHIRI – IN KATZ
                                  
Maurizio Blondet   10 wrzesień 2016
 
W związku z rocznicą11 Września,telewizje rozpowszechniły komunikatAl−Zawahiri – wciąż ten sam, powtarzający się apel do uśpionych urojonych komórek terrorystycznych: "Uderzcie w USA i w ich sojuszników", itp. Video zostało opatrzone w logoIntelCenter, znanej agencji amerykańskiej. W związku z tym przypominam artykuł, który ukazał sie na bardzo wartościowym blogu "Come Don Chisciotte":
 
 
 
Zdaniem eksperta − analityka komputerowego − komunikaty Al Qaedy są sfałszowane cyfrowo
 
Analyst: Al-Qaeda Videotapes Digitally Doctored
 
 
Paul Joseph Watson    2 sierpień 2007     tłum. RAM

 


Ekspert−analityk komputerowy udowodnił, że tzw. nagrania"Al Qaedy" są w sposób rutynowy fałszowane cyfrowo, a także − całkiem nieświadomie − wyeksponował zdumiewający szczegół, który w sposób bezdyskusyjny wskazuje na to, że powiązana z Pentagonem instytucja amerykańska jest bezpośrednio odpowiedzialna za rozpowszechnianie tychże video.

 
"Podczas dzisiejszej konferencji Black Hat, odbywającej się w Las Vegas − Neal Krawetz, badacz i konsultant w zakresie bezpieczeństwa komputerowego − w interesujący sposób przedstawił zagadnienia zawiązane z analizą zdjęć i video cyfrowych, stosowaną do wykrywania ewentualnych modyfikacji i ulepszeń.

 
Używając programu, który Krawetz opracował i dostarczył podczas konferencji na CD−ROM, mógł on otrzymać tabele kwantyzacyjne pliku JPEG, wskazujące parametry kompresji obrazu, oraz  ustalić rodzaj aparatury, przy pomocy której obraz został zarejestrowany – tj. w przypadku obrazu niezmodyfikowanego – określić markę i model kamery użytej do nagrania, lub gdy obraz został sfałszowany i zapisany ponownie – zidentyfikować wersję Photoshop'u użytego w tym celu".

 
Researcher’s Analysis of al Qaeda Images Reveals Surprises — UPDATED
 
Black Hat
 
Black Hat Briefings
 
Jednakże najistotniejsze odkrycie wypływa z analizy szczegółu zawartego w nagraniuAymana al−Zawahiri, pochodzącego z roku 2006. Na jej podstawie Krawetz twierdzi, że logoAs−Sahab (należące do rzekomego ramienia informacyjnego Al−Qaedy) oraz logoIntelCenter(prywatnej instytucji wywiadowczej, mającej siedzibę w USA, zajmującej się "monitorowaniem działalności terrorystycznych") – zostały dodane do video w tym samym momencie.

 
As-Sahab As-Sahab Foundation for Islamic Media Publication
 
IntelCenter
 
 
 
 
Z powyższego wynika, że to IntelCenter bezpośrednio tworzy nagrania Al−Qaedy, lub co najmniej modyfikuje je przed ich opublikowaniem. Można sobie bowiem postawić pytanie – dlaczego terrorystom Al−Qaedy miałoby zależeć  na umieszczaniu na ich video − logo agencji z siedzibą w USA, którą kierują ludzie mający ścisłe powiązania z amerykańskim kompleksem wojskowo−przemysłowym?
W naszym wcześniejszym śledztwie wykazaliśmy, że IntelCenter – pośrednik pomiędzy "mass−mediami Al−Qaedy" i prasą – będący instytucją, rutynowo otrzymującą nagrania, o których mowa – jest czymś więcej niż forpocztą Pentagonu, obsadzoną osobnikami mającymi ścisłe związki z Donaldem Rumsfeldem i amerykańską machiną wojenną.

 
Za sprawą IntelCenter zostało opublikowane także ostatnie "nowe" nagranie Bin Ladena, które w rzeczywistości było starym materiałem filmowym z roku 2001, rozpowszechnionym uprzednio również przez IntelCenter, co najmniej 2 razy na przestrzeni ostatnich 5 lat.

 
Donald Rumsfeld
 
U.S. Government Caught Red-Handed Releasing Staged Al-Qaeda Videos
 
Proof Bin Laden Tape Is 5-Year-Old, Re-Released Footage
//www.prisonplanet.com/articles/july2007/180707oldfootage.htm
 
 
IntelCenter kierowany jest przezBena Venzke, byłego dyrektora sektora wywiadowczego agencji o nazwieiDefense, należacej do spółkiVerisign.iDefensezajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa informatycznego − prowadząc działalność wywiadowczą w relacji do konfliktów bliskowschodnich i koncentrując się między innymi na zagrożeniach cybernetycznych. Jej pracownikami jest wielu byłych długoletnich oficerów wywiadu wojskowego.
 
IntelCenter − Ben Venzke
 
Verisign
 
Dyrektor sektora threat intelligence,Jim Melnick służył 16 lat w armii amerykańskiej a także w wywiadzie wojskowym (DIA). Zajmował się również operacjami natury psychologicznej.
 
Na stronieiDefense można o nim przeczytać:  

 
"Przed podjęciem pracy w iDefense, Mr. Melnick był wzorowym oficerem U. S. Army i Defense Intelligence Agency. Brał udział w wielu przedsięwzięciach, włącznie z militarnymi operacjami psychologicznymi. Zajmował się analizą zagrożeń międzynarodowych, mających szczególny związek z sektorem spraw zagranicznych i operacjami wywiadu, a także z problematyką rosyjską.  

 
Mr. Melnick jest obecnie pułkownikiem rezerwy wywiadu wojskowego, przydzielonym do Biura Sekretarza Obrony. Publikował swe prace w licznych czasopismach wojskowych oraz zajmujących się sprawami zagranicznymi i otrzymał wiele wyróżnień tak wojskowych jak i od DIA.

 
Mr. Melnick jest absolwentem wydziału Nauk Politycznych − Westminster College, Wydziału National Security and Strategic Studies na  U. S. Naval War College i Wydziału Russian Studies na Harvard University".

 
Jim Melnick
 
IDefense
https://wikispooks.com/wiki/IDefense                                                                                  
 
iDefense® Security Intelligence
 
DIA − Defense Intelligence Agency
 
 
 
Mamy więc do czynienia ze spółką, oficjalnie przyznającą się do powiązań z wysokim rangą oficerem wojskowego wywiadu psychologicznego (psy –op intelligence), który pracował bezpośrednio dlaDonalda Rumsfelda.JakożeIntelCenter i Ben Venzke są w bezpośredniej łączności ziDefense – wniosek jest taki, że Rumsfeld znajduje się w odległości zaledwie 3 kroków od propagandowych video Al−Qaedy.
 
Działalność związana z rozpowszechnianiem nagrań Al−Qaedy przynosi niezły dochód firmie IntelCenter. Za przesyłanie pakietów do "agencji wywiadowczych, wojskowych i federalnych" – zarabia rocznie ponad 4 000 dolarów.
 
Dodając do tego fakt, że IntelCenter modyfikuje cyfrowo nagrania, po czym przed ich rozpowszechnieniem umieszcza na nich logo rzekomych grup terrorystycznych –  gmatwanina upraszcza się i staje się w sposób otwarty widoczne, że video "Al Qaedy" publikują czynniki z siedzibą w USA, a być może − bezpośrednio tworzą je nawet dla swych celów.
 
Odnosi się wrażenie, że Al−Qaeda, a dokładniej mówiąc IntelCenter uważa za swój obowiązek publikację video w momentach jak najbardziej korzystnych dla administracji Bush'a.
 
Czy to dla usprawiedliwienia wojny, czy to do wygrania wyborów, lub odciągnięcia uwagi od skandali – oto pojawia się Bin Laden albo Al−Zawahiri (lub ich sługusy) z komunikatami, które zapewniają Bush'owi ratunek.
 
Gdy tylko zakończył się 6−miesięczny okres obserwacji partyzantki i w momencie kiedy najwierniejsi republikanie opuścili Busha w związku z wojną w Iraku – nagle ukazuje się Bin Laden aby przypomnieć wszystkim o konieczności "trzymania się kursu" i wygrania wojny z terroryzmem poprzez dostarczenie maszynie do mielenia mięsa – jeszcze większej ilości wojsk.

 
 
Another Dubious Osama Tape Appears When The Neo-Cons Need It Most
 
 
 
Tak Kerry jak i sam Bush − ponowne zwycięstwo w wyborach prezydenckich przypisali – pojawieniu się Osamy Bin Ladena na video, na kilka dni przed głosowaniem. Doświadczony dziennikarzWalter Cronkite stwierdził, że cała farsa została zorganizowana przezKarla Rove.
 
 
 
Kerry: Bin Laden Cost Me Election
 
Bush Admits Bin Laden's Help Ensured Election Win
 
Cronkite: Karl Rove Set Up Bin Laden Tape
 
Karl Rove
 
 
W wigilię rozpoczęcia wojny z Irakiem– podczas haniebnego wystąpieniaColina Powella w ONZ − pojawiło się video, na którym Bin Laden deklarował się jako sojusznik Saddama Husseina. W praktyce był to prezent dla neo−conów, których twierdzenia, że istnieje związek pomiędzy wydarzeniami z 9/11 i Irakiem – zostały wcześniej uznane jako kłamstwa.
 
Ayman Al−Zawahiri pojawiał się zawsze w odpowiednim momencie, podczas kolejnych 2 lat, aż do tzw. State of the Union, przemówienia na podstawie którego Bush okazał się "rzeźnikiem" i "nieudacznikiem".

 
 
Another dubious "Bin Laden tape" comes when the US needed it the most
 
Al-Qaeda Propagandizes For Bush On Eve Of State of the Union
 
Al-Qaeda Run PR For Bush Before Union Speech
 
 
 
 
Właśnie kiedy Bush potrzebuje wzmocnienia strachu przed iluzorycznym wrogiem, za każdym razem na początku stycznia, przed swym wystąpieniem, w celu zamknięcia ust jego krytykom – Al –Zawahiri wyskakuje ze swym kramem.
 
Na koniec, analiza Krawetz'a stwierdza, że w niektórych nagraniach − także w videoAdama Pearlmana, będącego prawdopodobnie podwójnym agentem Mossadu – umieszczone zstały różne eksponaty oraz zielone tła, po to by "dodać im prestiżu i powagi".

 
 
bh-usa-07-krawetz.pdf
 
Estimate the quality of the JPEG based on the quanitization tables.
 
Mossad Agent Pearlman Releases Phony "Al-Qaeda Tape"
 
 
 
Niezbitym dowodem pozostaje zawsze fakt, że obydwa logo, tj. logo − As−Sahab − mediów "terrorystycznych" i logo − IntelCenter − zostały dodane w dokładnie tym samym czasie, co oznacza, że albo IntelCenter − z jego ścisłymi powiązaniami z rządem USA i psychologicznymi operacjami militarnymi − ma na liście płac terrorystów, albo, że IntelCenter modyfikuje i odpowiada za rozpowszechnianie  video propagandowych.
 
Obydwa wnioski są jednakowo niepokojące i apelują do FBI o wszczęcie natychmiastowego śledztwa w stosunku do IntelCenter i ich właścicieli.

 
 
*****

 
 
Dziwne pomieszanie dzihadystycznych i izraelskich agencji dez-informacyjnych.
 
Anonymous kontra ISIS. I Godzilla przeciwko King Kongowi.
 
Trwa atak na UE. O odpowiedzialności ISIS−u za zamachy w Brukseli poinformowała... Rita Katz
 
"Al Baghdadi grozi Izraelowi!" Wszystko to prawda, jakżeby mogło być inaczej.
 
Dlaczego Rita Katz podpisała się pod tym? O znanym FBI "samotnym terroryście" Mateen, jego pracy dla "security" i o szmuglowaniu migrantów.
 
 
 
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Potrzebne i ważne. *5 Pozdrawiam BJ
 • @Bogusław Jeznach 11:11:31
  Czyżby Francja została przyłapana na ustawianiu ataku pod fałszywą flagą? [ Kolejny już raz, wydarzenia we Francji są „jakieś dziwne”. J. B. ]

  http://www.wyszperane.info/2016/10/04/czyzby-francja-zostala-przylapana-na-ustawianiu-ataku-pod-falszywa-flaga

  z: https://marucha.wordpress.com/2016/10/02/czyzby-francja-zostala-przylapana-na-ustawianiu-ataku-pod-falszywa-flaga/

  Doniesienia z Francji wskazują, że francuskie wojsko zostało przyłapane na gorącym uczynku w trakcie przygotowywania fałszywego ataku terrorystycznego ISIS – a ich wyjaśnienia są bez sensu.

  W środę, 21 września, w opuszczonej pustelni na obrzeżach miasta Saumur (znanego głównie ze swojego urokliwego zamku i jako miejsce urodzenia Coco Chanel) ogrodnicy odkryli flagi ISIS, sprzęt i nagrania wideo, arabskie gazety i generator prądu, co wywołało panikę wśród okolicznych mieszkańców. Wezwano policję i jednostki antyterrorystyczne.

  Kiedy na miejscu było już kilkudziesięciu policjantów i służby interwencyjne, w sprawę wdał się starszy rangą wojskowy, informując, że rzeczy w jaskini należą do wojska i mają związek z tajemniczymi i jak dotąd niewyjaśnionymi „ćwiczeniami”.

  Skandal zwiększył wagę argumentów, że większość ataków terrorystycznych to w istocie ataki pod fałszywą flagą, przeprowadzane przez siły bezpieczeństwa przeciwko własnemu narodowi, jako narzędzie do kontrolowania społeczeństwa i manipulowania nim.

  Panika mieszkańców

  Francuska strona internetowa Union Populaire Republicaine (UPR) informuje, że kiedy jeden z ogrodników zbliżył się do pustelni, zobaczył, jak trzech mężczyzn wsiada do białej furgonetki i szybko odjeżdża. Kiedy podszedł do groty, ku ogromnemu zaskoczeniu odkrył w niej sprzęt wideo, generator, arabskie gazety i flagi ISIS.

  Myśląc, że odkrył kryjówkę wykorzystywaną przez terrorystów przygotowujących ataki, pracownik natychmiast powiadomił policję, a ta z kolei zaalarmowała służby państwowe i siły antyterrorystyczne.

  Na miejscu szybko zjawiła się policja, straż miejska i żandarmeria, a następnie burmistrz miasta i gminy Saumur, prokurator oraz ludzie z kryminalistyki i dyrekcji departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. Obecność tylu oficjeli wyraźnie zaniepokoiła mieszkańców. Szybko zjawił się też dziennikarz z lokalnej prasy, Courrier de L’Ouest.

  To tu, to tu...

  Po dwóch godzinach dochodzenia burmistrz miasta przekazał, że był to fałszywy alarm – został bowiem poinformowany przez rzecznika Połączonego Centrum Obrony Jądrowej, Radiologicznej, Biologicznej i Chemicznej (Centre interarmées de la défense nucléaire, radiologique, biologique et chimique, CIA NRBC), że generator i akcesoria ISIS znalazły się w jaskini w związku z „ćwiczeniami”.

  Flagi i materiały propagandowe ISIS należą do wojska

  Tak przynajmniej głosi „wersja oficjalna”, przekazana mediom. Co ciekawe, wyjaśnienie zupełnie zadowoliło prasę.

  Co równie interesujące, zdecydowana większość mediów zignorowała historię, która zaalarmowała tysiące mieszkańców i zaangażowała wszystkie służby interwencyjne kraju. O wydarzeniu poinformowała wspomniana już lokalna gazeta Courrier de L’Ouest i lokalny portal informacyjny Saumur Kiosque.

  Z ogólnokrajowych publikatorów wspomniały o niej tylko dwa. W Le Figaro uznano, że sprawa jest warta krótkiej wzmianki, natomiast BHM-TV opublikował artykuł, spektakularnie gubiąc znaczenie całego zajścia i sugerując, że wojsko powinno było uprzedzić policję o operacji.

  Tylko trzy artykuły pojawiają się w wyszukiwarce wiadomości Google. Niemal kompletne przemilczenie tego niecodziennego przecież tematu przez główne francuskie media jest bardzo dziwne.

  Niewiarygodny fakt, że prawie wszystkie główne francuskie media zdecydowały się nie przekazywać informacji i powstrzymały się od wysłania na miejsce dziennikarzy śledczych, czyni tę całą sprawę jeszcze dziwniejszą.

  Nieudane tuszowanie operacji pod fałszywą flagą

  Internetowi komentatorzy we Francji sugerują, że być może rząd woli zatuszować odkrycie prawdziwych przygotowań do ataku terrorystycznego, żeby nie wywołać paniki wśród ludności. Jednak to zupełnie nie jest w stylu prezydenta Hollande’a.

  Przypomnijmy, że 19 lipca na Zgromadzeniu Narodowym francuski prezydent zapowiedział: „Mimo że z trudem przychodzi mi wypowiedzieć te słowa, jest to moim obowiązkiem. Będzie więcej ataków i zginie więcej niewinnych ludzi. Nie wolno nam do tego przywyknąć – nigdy – ale musimy nauczyć się z tym żyć”.

  Jedynie Union Populaire Republicaine zadaje właściwe pytania na temat tego zdarzenia, nie kupując teorii, że rząd ukrywa ujawnione zagrożenie terrorystyczne z troski o skołatane nerwy francuskiego społeczeństwa. Czytamy tam:

  Faktem jest, że rząd prawdopodobnie byłby zachwycony odkryciem „składu Daesz”. Z jednej strony, mogłoby się ono przysłużyć potwierdzeniu zasadności obowiązywania w kraju stanu wyjątkowego, a z drugiej – pokazałoby, że rząd i służby bezpieczeństwa skutecznie walczą z terroryzmem.

  Ale dlaczego CIA NRBC potrzebuje mieć na składzie flagi i materiały propagandowe ISIS? Czy są niezbędne do przeprowadzania technicznych ćwiczeń z użyciem substancji chemicznych i radioaktywnych?

  Dochodzenie parlamentarne

  Co więcej, UPR domaga się „dochodzenia parlamentarnego w celu wyjaśnienia poważnych uchybień, ujawnionych w Saumur”:

  Znaczna liczba naszych rodaków jest przekonana, że ani rząd, ani partie polityczne nie powiedziały całej prawdy o atakach, jakie miały miejsce 13 listopada 2015 roku w Paryżu i 14 lipca 2016 r. w Nicei.

  W tym ciężkim kontekście możemy powiedzieć, że – w najlepszym razie – ten dziwny przypadek w Saumur nie wygląda szczególnie dobrze.

  Czy rzeczywiście trzeba podkreślać, że już samo posiadanie flag Daesz przez francuskie szkoły wojskowe jest szokującym faktem?

  Niestety posiadanie flag Daesz przez szkołę wojskową, niespodziewanie odkryte w kryjówce znajdującej się w pobliżu kościoła, z materiałami wideo włącznie, w oczywisty sposób daje podstawy do najgorszych podejrzeń o przygotowywanie operacji – lub ataków pod fałszywą flagą – przez państwo.

  Komentarz na SOTT:

  Przypomina to składy broni, jakie do późnych lat 90. miały w całej Europie natowskie jednostki „stay-behind” z operacji Gladio (t.j. skrajni terroryści, w taki czy inny sposób powiązani z agencjami wywiadowczymi). Broń ta była wykorzystana w atakach terrorystycznych, podówczas przypisywanych „powiązanym z Moskwą komunistom”…

  Baxter Dmitry
  Oryginalny artykuł: http://yournewswire.com/french-military-planning-isis-false-flag /
  Artykuł na SOTT: https://www.sott.net/article/329635-Was-French-military-just-caught-staging-ISIS-false-flag

  Tłumaczenie: PRACowniA
  https://pracownia4.wordpress.com/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728